Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megérdemlik a nyugdíjasok,...

Megérdemlik a nyugdíjasok, hogy ingyen tömegközlekedhetnek?

Figyelt kérdés
Nem lenne méltányosabb, ha mondjuk csak 9 és 14 óra között lenne számukra ingyenes az utazás?

2019. okt. 24. 11:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%
6-9 ig, és 15-től 18-ig fizetőssé tenném nekik is. Talán ráérnek elmenni 9kor a vásárcsarnokba az akciós farhátért..
2019. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Le lettem pontozva, de írtam, hogy nincs így.

Egyrészt nem volt mindig ingyenes, és előtte is reggel vásároltak és mentek orvoshoz. Kellően meg is indokoltam. Ha később, csúcsidőn kívül mennek, akkor nem jut be az orvoshoz, nem kap akciós farhátat sem. Egyébként mit gondolsz, miért kell nekik akciós farhát? Mert az annyira jó? Három év múlva magam is nyugdíjas leszek. És tudod mennyit fogok kapni? kb. 65-70 ezer forintot. Mennék én taxival is luxusétterembe, vagy tartanék sofőrt is. De most, keresőként sem engedhetek meg magamnak még harmadosztályú éttermet sem.

2019. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%

Rossz irányban ültök a buszon/vonaton, a jövő éppen az, hogy idővel ha nem is teljesen, de minél többen és többen jussanak hozzá egy jelképes összegért vagy ingyen a tömegközlekedéshez.


Ha ragaszkodtok hozzá legyen éves 5Ft-os összvonalas egész országra érvényes nyugdíjasjegy! Tessék máris nem ingyen utaznak, "bezzeg nyuggerezők" meg befoghatnák végre.

2019. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Ami meg külön tetszik, hogy van aki arról ír, hogy egy "piaci alapon működő rendszernél", :-DDDDD

a tömegközlekedés, ami nem létezik állami támogatás nélkül, az sose volt piaci alapú, tehát ezt az "érvet" is ki lehet kapni, ugyanis maga a töm.közl is alapvetően egy szociális/gazdaságsegítő szolgáltatás, amibe pont, hogy nagyon is beleillik az ingyenesség.

2019. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Szép dolog az ingyeneség.

De nincs semmi sem ingyen.

Valakinek ki kell fizetnie a közlekedési költségeket.

Ki más fizesse mint aki igénybe veszi?

Az állam igy is kb a költségek felét álja, az adófizetök pénzéből.

Én pl, nagyon ritkán tömegközlekedek, de ha felszállok egy buszra veszek jegyet.

Miért?

Mert ki kell fizetni a költségeket.

Azért mert valaki idős, ezért más fizessen helyette?

Ez alapján lehetne az hogy a nyugdíjasnak minden ingyen jár...

Pl: a boltban ha egy néni a pénztárnál éppen sorra kerül, akkor nem ő fizetné a számlát, hanem a mögötte sorban állló aktív korú adófizető.

Mert az ingyenes tömegközlekedés is ugyanilyen.

Én fizetem az adót, amiből fent tartják a tömegközlekedést, amit nem veszek igénybe(de ha igénybe is veszem, fizetnem kell érte)

Míg mások nem fizetnek adót, használják a tömegközlekedést, amit lesarkítva azén adó forintjainból(is) fizetnek.


Én támogatom a társadalmi szolidaritást, de csak szociális alapon.

Miért jár ingyenesség egy magas nyugdíjjal, estleg komoly vagyonnal rendelkező embernek csak mert idős?

Például nem egy olyan családot ismerek, ahol mind két szülő dolgozik, fizetik a gyerekeik bérletét stb.. és megélhetési gondjaik vannak. Szerintem egy ilyen család jobban rászorúl, és jobban "megérdemli" a társadalom anyagi támogatását mint egy idős ember aki amugy lehet nem is szorúlna rá az kedvezményekre, mégis automatikusan megkapja!

2019. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

Újra és újra meg tudok döbbenni rajta, hogy egyes nagyon naiv emberek mint most Troll Tomi totálisan félreértik, hogy mi is a tömegközlekedés, és miért tartjuk fent...


De válaszolok, ki más fizesse, mint aki igénybe, veszi...őőő mondjuk az, akinek a legtöbb haszna van belőle? Az állam, az ugyanis pont azért tartja fent, hogy biztosítsa az utazási lehetőséget azoknak az állampolgároknak, akiknek nincs saját közlekedési eszközük. Éppen ezért tessék már végre elfelejteni ezt a hülyeséget, hogy "piaci alapon működik", az államnak az benne a buli, hogy kocsitlan iskolás, munkavállaló, közalkalmazott, nyugdíjas stb. is utazhat, ezáltal pörgeti a gazdaságot, hogy nincs bezárva a falvába.


Amit te fizetsz, azok nem a költségek, csak azt hiszed, az csak egy államilag meghatározott összeg, amit központilag 2012-óta befagyasztottak ezen a szinten, akkor szerinted kifizeted a költségeket? Ne nevettessél már minket jobban. Fizetünk valamit, ha tömegközlekedünk, azok nem a költségek, ugyanis a tömegközlekedés nem egy verseny alapon szerveződő piaci szolgáltatás, hanem egy állami szolgáltatás, amit elsősorban a pozitív externáliái miatt tartanak el.


Legyünk őszintén valójában az egész hiszti amiatt van, mert sokan

A irigyek

B szimplán csak utálják a nyugdíjasokat


A vita meg igazából teljesen értelmetlen, ugyanis a trend jelenleg éppen az egyre olcsóbb vagy ingyenes tömegközlekedés mindenkinek.

2019. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%

szerintem te végig se olvastad amit írtam:)


Nem a tömegközlekedésnek nyujtott állami támogatás ami aggályos, hanem az ingyenesség kor alapján való megadása.


szociális alapon vagy akkor alanyi jogon adják, de ne kor alapján

Akkor miért nem az alapján van hogy van rajtad sapka vagy nincs rajtad sapka?

Az kb ugyany anynira logikus mint a kor alapján adott ingyenesség

2019. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem te meg nem értetted meg, amit írtam. :(


Rohadtul nem arról írtam, amire gondolsz, hanem arról, hogy EGY NEM PIACI szolgáltatásnál már édes mindegy, hogy te 0%, 50% vagy 100%-os kedvezménnyel utazol, mert a úgynevezett teljes árú jegy sem piaci alapon van meghatározva és nem is teljes árú, csak így hívják.

Tehát ha már az is egy irracionális hasra ütés szerű szám, akkor magyarázza már el valaki, hogy miért furcsa, hogy van aki meg teljesen ingyen utazik.


A szociális rászorultságot pedig sokkal nehezebb igazolni mint az életkort. Ez a 65 év feletti ingyenesség egy stabil, egységes mindenkire kiterjedő kedvezmény, ahol nem kell igazolgatni, meg utánajárni és még ügyintézni a kormányhivataloknál, NAV-nál.

Ki lehet terjeszteni ezt a kört pl. regisztrált álláskeresők kapjanak ingyenességet, vagy kapjanak ingyenességet a tankötelezettségig a diákok stb.

2019. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem megérdemlik. Sokkal biztonságosabb, mintha 70+évesen autót vezetnének, ezzel ösztönözve vannak a tömegközlekedésre.
2019. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
Aki lepontozta a #10-es válaszom, az szeret a csomagtartón utazni, vagy fél-1-2 óra késéssel beérni munkába vagy suliba? Vagy mi?
2019. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!