Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 3-as metrónál a klinikák...

BpBEST kérdése:

A 3-as metrónál a klinikák nevét átírták Semmelweis Klinikákra és ezt a bemondó is Semmelweis klinikáknak mondja, vagy simán klinikáknak mint rég?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 22:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Más megálló nevek is változtak 2016 óta? (Akkor voltam utoljára Budapesten)
2019. nov. 26. 22:09
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
A bemondó is az új nevet mondja. Ahogy a 4-es is egy ideje "Szent Gellért tér - Műegyetem". Bezzeg a II. János Pál Pápa tér elé nem teszik ki a Szent szót, pedig már vagy 5 éve Szent.
2019. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Margit körút is csak Margit körút.
2019. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A Stadionok is változott (megint) a másik vonalon, most épp Puskás Ferenc Stadion. Már várom az újabb névváltást amiatt, hogy elkészült az új stadion... :D
2019. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Corvin negyed sem volt régen.
2019. nov. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es villamos: Ferencváros MÁV-állomás -> Ferencváros vasútállomás -> Ferencváros vasútállomás - Málenkij Robot Emlékhely

Semmelweis Klinikák: 42 és fél évig jó volt úgy, hogy Klinikák, most hirtelen pontosítani kellett a nevet, mintha több orvosi egyetem és annak több klinikai központja lenne Budapesten, hogy így kelljen egyértelműsíteni. A Műegyetem és a Semmelweis után vajon melyik egyetemek fognak még metrómegállót kapni? Pl. Fővám tér - Corvinus Egyetem? Ilyen alapon ez is indokolt lenne.

Amúgy az írásmódja vajon Semmelweis Klinikák vagy Semmelweis klinikák? A [link] oldalon nagybetűvel van, ebben a cikkben a szerlvényen fényképezett kijelzőn kicsivel: [link] Semmi nem indokolja egyébként a nagybetűt, mert ez így nem tulajdonnév, a teljes hivatalos neve: Semmelweis Egyetem Klinikai Központ.

2019. nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Akkor fog mindenki nagyot nézni, amikor majd az Árpád Hídból "Árpád Híd - Göncz Árpád városközpont" lesz.
2019. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Pótcselekvés az egész, a budapestiek meg pont leszarják az állomások nevét. Nekik a Blaha Lujza tér is csak Blaha, az Örs vezér tere is csak Örs, a Széll Kálmán tér meg még mindig Moszkva a köznyelvben.
2019. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!