Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁK kártya Budapesten...

A MÁK kártya Budapesten területileg hol érvényes?

Figyelt kérdés
Melyik területekre? a közigaztatási határon belülre?

2019. dec. 14. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol.
2019. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ok

és teszemazt a HÉV-el megyek, akkor csak a városhatártól kell jegyet venni? (azt is 90-est)

2019. dec. 14. 23:53
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: igen.
2019. dec. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Budapesten e tekintetben elég kusza a jegyrendszer. A BKK által megrendelt járatokon (M1-M4, H5-H9, D2-D14, Rxxx, 1-299, 900-999 közötti számozásúak) a közigazgatási határon belül ingyenes az utazás. Az ITM által megrendelt járatokon a városon belül és azon kívül is egységesen a helyközi díjszabás érvényes, azaz 90 százalékos kedvezmenyu jegy kell a Volánbusz helyközi és távolsági járataira, valamint a MÁV-Start járataira is. A H5-H9 járatokon és a BKK által megrendelt elővárosi buszokon a városhatáron kívül eső szakaszra 90 százalékos kedvezmenyu jegy kell.
2019. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Gyakorlati szempontból ez igaz. De érdemes tudni, hogy a városhatárt átlépő, Volánbusz üzemeltetésű, de BKK díjszabású buszokat, illetve a MÁV-HÉV üzemeltetésű, de szintén BKK díjszabású HÉV-eket már nem a BKK rendeli meg, hanem szintén a minisztérium.


Ez még nagyobb hülyeséggé teszi a rendszert, hiszen teljesen hektikus, gyakorlatilag csak történelmi jelentőségű, hogy hol közlekednek BKK színű és díjszabású, FUTÁR-ban szereplő járatok, és hol a "hagyományos" Volános buszok és MÁV-START-os vonatok.


Én nagyon szégyellném magam azoknak a vezető beosztású embereknek a helyében, akik ezt így megalkották. De hát szokás szerint ők még zsíros prémiumot is kapnak az adófizetők pénzén és el sem gondolkoznak rajta, hogy a már amúgy is tökéletlen rendszert még jobban elrontották és teljesen alkalmatlanok a feladatukra.

2019. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Budapesten e tekintetben elég kusza a jegyrendszer."

Hát ezért kérdeztem :D

Nem agyi problémák miatt kaptam a kártyát, nem vagyok ostoba, ennek ellenére nem tudtam megnyugtatóan kihámozni az irományokból az igazságot....

Lehúztam 2 évtizedet a mávnál, tudom... akarom mondai sejtem hogy mennek ezek az ide-oda megrendelések, de ez a BKK-s rendszer nem földi halandónak való.

Arra nem is számítok, hogy ha odasunnyogok egy ellenőrhöz ő majd tud mondani valami értelmeset.


"BKK színű és díjszabású, FUTÁR-ban szereplő járatok"

A HÉV-ek már a vonatinfon is fent vannak.

2019. dec. 16. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!