Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miert buntetett meg a kozteres?

Miert buntetett meg a kozteres?

Figyelt kérdés

Berlet nelkul utaztam a buszon, teljesen kiment a fejembol, hogy hanyadika van.

Volt ket ellenor es egy kozteres. Leszalltam, megbuntettek. A 4000Ftot be is fizettem.

Viszont ma erkezett a level, hogy nem vettem at valami kuldemenyt, amit a kozteruletesek kuldtek es a postara be kell mennem erte. Mi ez? Mit kuldtek? Miert kell nekem atvennem?


2019. dec. 16. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Mi honnan tudjuk, mit küldtek neked a közteresek? Elmész a postára, átveszed, és megtudod.
2019. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom nem en kaptam egyedul valaha az orszagban ilyet. Ezert kerdeztem.
2019. dec. 16. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Honnan tudod mit küldtek, ha még át sem vetted?

Lehet hogy te vagy az első az országban aki ilyen kapott. (De vajon mit?)

Egyébként miből gondolod, a kettő összefügg?

2019. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor talalkoztam kozteressel, mas nem lehet.
2019. dec. 16. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Mit gondolsz mit küldtek? Nyilván karácsonyi ajándékcsomagot bónusz ajándékkal megspékelve.
2019. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

[Miert kell nekem atvennem?] ma 17:23

Azért neked, mert te vagy a címzett. Egyébként, nem feltétlen kell átvenned, de érdeked.

Ugyanis, van olyan jogszabályi meghatározás, hogy kézbesítési vélelem. Ha nem veszed át, akkor 5 munkanapig őrzik, majd „nem kereste” jelzéssel visszaküldik a feladónak. A sikertelen kézbesítést követő 5. munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni (addig őrzik). Ha nem veszed át, és olyan van benne, ami adott határidőig tisztázandó, akkor nincs módod tisztázni. Ha olyan számodra hátrányos intézkedés van benne, ami adott határidővel érvénybe lép, és utána nincs helye jogorvoslatnak („a hallgatás: beleegyezés” elve alapján), azzal rosszul járhatsz.

Arra csekély az esély, hogy levélbomba, és emiatt veszélyes átvenned.


Olyanokról írsz, amiket másképp ismerek.


Pótdíjazni (nem büntetés) a közlekedési vállalkozás szokott, az ő üzletszabályzatukban szerepel a pótdíjazás témakör.

Vannak különböző megoldások.

• Mivel a közlekedési vállalkozás ellenőrének a személyazonosítás, feltartóztatás körében semmilyen jogosultsága sincs, ilyen joggal rendelkező közterület-felügyelővel együtt szoktak ellenőrizni. A közterület-felügyelő, ha szükséges, jogosultságával élve, segíti az ellenőrök tevékenységét. De, az ellenőr ellenőriz, jegyez fel adatokat, vagy elismervény ellenében vesz át pótdíjat, vagy ad csekket; a közlekedési cég szólít fel, ha nem történik meg a befizetés stb.

• Másik megoldás, hogy a közlekedési vállalat szerződést köt a közterület-felügyelettel, és kizárólag a közterület-felügyelet végzi az utazási jogosultság ellenőrzését, ők pótdíjaznak, ők szedik be a helyszínen megfizetett pótdíjat, adnak csekket, szólítanak fel, ha nem történik meg a befizetés. (Több településen ez kézenfekvő megoldás, mert a közlekedési vállalatot is és a közterület-felügyeletet is az önkormányzat hozta létre, tartja fenn),

Te, az első megoldásról írsz (két ellenőr és egy közteres), így nem tudom, hogy a pótdíjazásba hogyan kerül a közterület-felügyelet?


Nem tudom melyik közlekedési vállalatról van szó, és azt sem, hogy a 4-ezer Ft-ot a helyszínen fizetted, vagy utólag, a kapott csekkel. Mivel az általam ismert pótdíjakhoz képest ez kis összeg, feltételezem, valamilyen rövid határidejű befizetéshez kötött kedvezményes összeg, és lehet, hogy megkéstél. Ha helyszínen fizettél, lehet, hogy nem kaptál elismervényt, így nincs nyoma, hogy fizettél. (Mivel nem írtál erről semmit, így csak találgatok.)

De bármilyen probléma van is, azt semmiképp sem értem, hogy esetedben (két ellenőr, egy közteres) pótdíjazás kapcsán hogy jön a képbe a közterület-felügyelet?


Mindenesetre, kettőnk közül te lehetsz az, aki előbb – vagy egyáltalán – megtudja. Kétlem, hogy nyereményről értesítenek, mert pl. te voltál a tízezredik pótdíjazott, vagy hogy meghívnak a közterület-felügyelet karácsonyi ünnepségére.

2019. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!