Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért megy valaki BKV ellenőrnek?

Miért megy valaki BKV ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Elnézem reggelente a metró bejáratánál az ellenőröket, a többsége csak a telefonját nyomkodja unottan, nem nézi a bérleteket. Ennek mi az értelme?

2020. febr. 17. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
mert nem ért semmihez, és/vagy mindegy, csak ne haljon éhen. Egyik utolsó meló lenne amit elvállalnék, előbb lennék operátor a gyárban.
2020. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Én buszellenőrökről tudok írni, mert nem vagyok budapesti. Itt Győrben például azok mennek, akik lófasszhoz se értenek, de szeretik fitogtatni a hatalmukat. Olyanba is képesek belekötni, hogy gyűrött a fényképem sarka. Mondom, még érvényes az igazolvány és a bérletem is. Nem baj, cseréljem ki. Nekem még a régi fajta van, amihez 4x4-es papírkép van. Vagy 20 évig érvényes, minek cserélném le?

Off: 1., azért inkább mennék BKV-ellenőrnek, ha választani kellene, mint operátornak egy gyárba 3 műszakba. Próbáltad már? Mert én átmenetileg igen. Soha többet.

2020. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Meglehetősen nyugodt munkakör, mert politikailag igen erősen beágyazott a fővállalkozó és emiatt az eredményesség nem szempont. Innentől kezdve elég, ha csak a munka látszata van meg. Aki akar, az akar még dolgozhat is, köszön, megnéz, nem enged le... aki meg nem akar, az beszélget, telefonozik, tök mindegy. Az egyetlen elvárás, hogy ne legyen balhé és ha mégis van, próbálják kifelé is vállalható módon kezelni. Azért ezt nem nehéz teljesíteni, lássuk be.
2020. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Az enyémet eddig mindig megnézik. A QR kódos animáció az ellenőröknek is full izgi :D (lehet, hogy nem is az utasok miatt találták ki, hanem azért, hogy az ellenőrök végezzék a munkájukat :D)
2020. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
mert nincs jobb 8 általánossal.
2020. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy egy társadalmon is múlik, hogy kinek a munkáját hogyan, mennyire értékelik/nem értékelik. Nagyon sok esetben a másik félnek több joga van, mint az adott feladatot elvállaló egyénnek, és ha jön egy ügyfélbeszólás, akkor arra már a dolgozó nem ugorhat annyira nagyon rá. Innen nézve, meg inkább sokan meghúzzák magukat, csak legyen valamilyen állásuk.
2020. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de mit kéne értékelni egy mozgólépcső tetején álldogáló ellenőr munkájában. Nem az ellenőröket akarom bántani tényleg, de abszolút értelmetlen az egész. Ez nem embernek való munka, sehol a világon nincs ilyen, vagy gépek végzik (beléptető kapu) vagy egyáltalán nincs a bejáratnál ellenőrzés, mint például Németországban. Ez hogy szerencsétleneket odaállítják télen-nyáron, hogy akkor nézzék a bérleteket, abszurd és ráadásul kínzás is, nem csoda, hogy nem figyelnek oda. Hány ember halad el csúcsidőben mellettük szerinteteket? Ezrek mindenképpen, akik egymás után villantják fel fél másodpercre a papírkájukat, ki az isten lenne képes pár percnél tovább rendesen végezni ezt a "munkát"? Főleg amikor olyanok vannak, hogy a Dózsa György útnál az 5 méter széles lejáróhoz oda van állítva egy darab öregember ellenőrként, akit délután 5-kor az irodista csorda kis híján széttapos.
2020. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom én is, hogy az égvilágon semmi értelme annak, hogy ott állnak. Egy kisebb metrómegállónál minden kijárathoz állítanak legalább egy ellenőrt, az minimum 4 ember, de mondjuk a Deák téren vagy a Nyugatinál 20-30 ellenőr is "dolgozik". Ezek az emberek mind be vannak jelentve, fizetést kapnak, ingyen utaznak és semmiféle hasznot nem termelnek...
2020. febr. 19. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!