Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van ilyen oldal?

Van ilyen oldal?

Figyelt kérdés

Van egy olyan weboldal, ahol azt lehet követni, hogy a repülőgépek rádiói közt milyen kommunikáció folyik.

Tehát hallgatható, amit az irányítótorony és a pilóták beszélnek egymással: persze a budapesti.

Vonatból/vasútból van ilyen?

Ha igen, hol?



2020. máj. 8. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nincs. Ez azért eléggé komoly biztonsági gond is lenne, ha ilyen létezne. Aztán arról nem is beszélve, hogy szerintem senki sem örülne annak személy szerint se, ha épp bárki hallgathatná mit beszél.
2020. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

hát 1-es eléggé mellényúltál

van ilyen oldal: [link]

itt van BUD: [link] search/?icao=lhbp

és a frekik is ott vannak, szal ha egy repsávos kézi rádióval rendelkezel simán tudod hallgatni - persze a reptérhez viszonylag közel.

Én itt az ország szélén csak a felettem elhaladókat hallom amint bejelentkeznek, vagy visszamondják az irányítónak az utasításokat.


Egyáltalán nem titkos a dolog. Ezeket az adásokat oktatási céllal fel lehet használni.


az oldalon elég sok reptér forgalmazása megtalálható és archiválva is van, úgyhogy korábbi forgalmazások is visszahallgathatóak.


illetve a youtubeon rengeteg videó van ahol a normálistól eltérő helyzeteket tesznek fel adott esetben térképekkel, stb.

itt van például az egyik magyarmentő wizz air gép JFK-n: https://www.youtube.com/watch?v=O_pbwR5jauQ


Most nem nagyon van mit hallgatni, mert kevés a gép sajnos.

Viszont az approach-ot tök jó hallgatni úgy, hogy közben nézed a flightradart :D Ugye azt ismered!?


Az ATIS-on mindig van adás, ott az automata mantrázza az információkat

2020. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

vasútról nincs ilyen, azoknál vállalhatatlan lenne a 18+-os forgalmazás, nincs ember aki kimoderálná :DDDDDD

Illetve sok csatorna van és nem is nagyon használják őket. Van hogy egész nap nem szólnak bele. Vagy KÖFI-s vonalakon csak az adott állomásra szólnak ki, néhány km-rel arréb már nem hallod.

Állomáson tolatási mozgások közben használják a rádiót jobban.

fogj egy kézirádiót és sétálj ki az állomás mellé és hallgasd.

2020. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
ja azt elfelejtettem, hogy a LiceATC-nek appja is van iPhone-ra és droidra is, szóval tudod a telefonodon is hallgatni! Fut a háttérben is! (legalábbis az iPhoneonos verzió)
2020. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Aki a liveATC-vel példálózik itt, az olvassa màr el ismét a kèrdést, kérem, hiszen a kérdés vasúti rádióforgalmazásról szól, nem légiforgalmiról...
2020. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

olvasd már el:

"a __repülőgépek__ rádiói közt milyen kommunikáció folyik."

2020. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, kijelentette, hogy van ilyen oldal, ahol azt lehet követni, de vasutat kérdezi... Ezért írtam első kommentben amit írtam. Vasúton nincs ilyen.
2020. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 9. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!