Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volán bérlet két település...

Volán bérlet két település közt érvényes, vagy km viszonylatban?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt Volán bérletek, mármint helyközi. Eddig vonattal jártam, de esélyes, hogy a jövő hónaptól átkerülök másik telephelyre, és akkor a busz kedvezőbb. De pár dolog nem tiszta.


Legyen a kiindulási állomás A, a másik város Z.

A munkahelyem egy köztes megállónál van, Z közigazgatási határán belül.

Vannak buszok, amik ott mennek el, de nem mind áll meg. Illetve vannak buszok, amik egy másik útvonalon közlekednek A-ból Z-be. Ez a hosszabb út.

Ha erre a hosszabb szakaszra veszek bérletet, ugyanúgy érvényes a rövidebbre is? Vagy akkor muszáj a hosszabb útvonalon közlekednem?


A másik: kell valami viszonylatigazolás, bérletigazolvány, ilyesmi, vagy elég a bérlet mellé a személyi?


És egy utolsó: a veszélyhelyzet miatt ugyebár a buszok eddig hétvégi menetrend szerint közlekedtek. Ez visszaállt?


Találtam egy online menetrendet, menetrendek.hu

Ez ilyen téren mennyire naprakész?



2020. máj. 17. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

A bérletek konkrét viszonylatra vagy viszonylatcsoportra szólnak. Tehát ha A és B között C vagy D településen át lehet utazni, akkor a) csak ACB, b) csak ADB vagy c) ACB és ADB útvonalakon egyaránt érvényes bérleteket válthatsz. A bérletek a részszakaszokra is érvényesek.


A menetrendek.hu elég megbízható , de érdemes mellé olvasni a volanbusz.hu híreit.

2020. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm.

Mondjuk azt sosem értettem, már a vasútnál sem, hogy ha az ember megveszi a hosszabb szakaszra a bérletet, az miért nem jó a rövidebbre?

2020. máj. 17. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A hosszabb útra szóló bérlet érvényes a rövidebb úton közlekedő buszokra is. Érdekes, ha a vasútnál nem így van.

Viszonylatigazolás csak tanuló bérlet mellé kell, teljes árú (dolgozói) bérletet bármilyen viszonylatban vehetsz. Elég mellé a személyi.

A buszok nem szombati, hanem tanszünetes munkanapi menetrend szerint jártak eddig is, és most is úgy járnak.

2020. máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor most végképp nem értem. Voltam bent az állomás információjánál érdeklődni, ott azt mondta egy öregúr, hogy be kell vinnem egy hat hónapnál nem régebbi igazolványképet, csináltatni kell bérletigazolványt, és arra írják rá a viszonylatot, mivel a bérletet csak a km van rajta. Nem is igazán értettem, mert vonaton és helyijáraton is elég a személyi.

De visszakérdeztem, full magabiztosan állította.

2020. máj. 21. 06:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyileg hol van ez? Egyes régiókban még ez a régi rendszer van (sajnos), ahol még a bérleteken nincs rajta a viszonylat. Viszont most, hogy az egész országban Volánbusz van, az ő szabályzatuk szerint így kellene lennie:

"A helyközi bérlet az utas által meghatározott viszonylatra váltható meg. A bérletjegy csak a rajta feltüntetett megállóhelyek közötti szakaszon a feltüntetett érvényességi időn belül korlátozás nélkül használható. Más viszonylatban történő utazásra érvénytelen. Amennyiben egy viszonylaton belül a kedvezőbb eljutáshoz átszállás vagy alternatív útvonal igénybevétele is szükséges, akkor a bérletet az adott viszonylatra érvényes legmagasabb díjszabási övezetre kell megváltani és azon fel kell tüntetni az átszállás helyét és/vagy az alternatív útvonalat is.

A bérletjegy csak a rajta feltüntetett, személyazonosításra alkalmas arcképes igazolvánnyal (mely lehet: személyi igazolvány, útlevél, kártya formátumú jogosítvány) együtt érvényes." - [link]


Elég szomorú, hogy több mint fél éve a Volánbusz a szolgáltató az egész országban, és még nem sikerült a dolgokat egységesíteniük, egyes helyeken még mindig viszonylatot nem tartalmazó bérleteket adnak ki, és bérletigazolványt követelnek hozzá. Erről a Volánbusz oldalán a következőt találtam:

"Változatlanul alkalmazni kell a bérletigazolványt, illetve a viszonylatigazolást... A nyomdai úton előállított kedvezményes és teljes árú bérletekhez, ha a szelvényeken az utazás viszonylata nem feltüntethető." - [link]


Szóval a Volánbusz táján jelenleg elég nagy katyvasz van, hiába lettek egy cég, a régi szabályok maradtak meg az egyes régiókban, a bérletek kinézete sem lett egységes, a korábbi régiós bérleten cserélték csak ki a logót és a cégnevet Volánbuszra, egyes helyeken még a buszokat sem matricázták át (tegnap láttam ÉNYKK feliratú buszt közlekedni. Így nem sok értelme volt az összevonásnak, pont az maradt el (legalábbis eddig), ami előnye lehetne az egységesítésnek.

2020. máj. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Békés megye, konkrétabban Békéscsaba a végállomás.

Régebben Körös Volán, utána DAKK, most Volánbusz.

2020. máj. 22. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!