Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszon bicikliszállítás?

Buszon bicikliszállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a kérdésem, hogy buszon, amin elvileg nem engedélyezett, a gyakorlatban mennyire (nem) szokás bringát szállítani?

Ugye van az a nagy hely mindig középen babakocsinak meg ilyeneknek, de ha pl éjjel utazom és a busz tök üres, akkor sofőr fölenged? Vagy lesz.rja?

(Meg nyilván ha babakocsis anyuka fölszáll, akk én leszállok)

Köszi a válaszokat előre is!



2020. jún. 3. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint csak ott engedik, ahol az üzletszabályzatban ez külön engedélyezve van.

Bp-en pl. csak egy-két hegyi járaton, meg pár villamoson. Meg a fogaskerekűn. Ott ki is van téve a piktogramm, hogy hová és hány bicajjal lehet felszállni.

2020. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt az előbb említett bp-i lehetőségek:


[link]


A Volánnál sajnos nem tudok ilyesmiről, egyszer meg is szívtuk, hogy Ráckevéről HÉV-vel akartunk visszajönni, de pont hévpótló buszok voltak egy szakaszon, és nem vettek fel bringával. :-(

2020. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, ezeket láttam én is.

De akkor ezeken kívüli járaton nem lehet egyáltalán? (Természetesen amikor nem zavarok vele senkit.)

Szóval a sofőr meg szokta tenni, hogy nem enged fel?

2020. jún. 3. 11:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hiába lenne jószívű a sofőr, őt büntethetik meg, ha jön egy ellenőrzés.


Amúgy én is tudnám értékelni, ha az esti órákban, vagy egyéb (nem csúcsforgalmi időszakokban) lenne ilyen lehetőség több járaton is.

Rengeteget járunk bringázni, de ugye hétközben alapvetően muszáj a lakhelyünk kb. 20 km-es körzetében maradni, és edzőköröket megtenni. Tök jó lenne kicsit távolabbra is elmenni, aztán ha elfáradunk, visszabuszozni (legalább részben).

2020. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ahh, ez mondjuk jogos :/


Köszi a választ!

2020. jún. 3. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem engednek fel.

Biztos van olyan sofőr, aki szarik bele, de erre nem lehet alapozni.

2020. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Édesanyukám villamosvezető, ha felszáll valaki kerékpárral, akkor addig nem indul tovább, amíg le nem száll a biciklis. Ez nem játék, ellenőr (aki a vezetőt ellenőrzi) bármikor felszállhat, és ezért előveszik elég rendesen a vezetőt.
2020. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Remélem, hogy akkor ebben lesz változás idővel

2020. jún. 4. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Magánvéleményem szerint a BKV az egy dolog, de a Volánbusznál kutya kötelesség lenne a haszonállat, bútor, fűnyíró, festőlétra, kerékpár, stb. szállításának megoldása minden olyan vonalon, ami az elmúlt 50 évben bezárt vasútvonalak pótlását végzi, nem pedig a busztársaság ajándéka a néphez. Ha már kilobbizni kitudták, hogy a vasút zárjon be őhelyettük...
2020. jún. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha az egyik (vagy akár mindkettő) kereket leszereled a bicikliről (gyorskioldósok előnyben), akkor felviheted, mert csak alkatrészt szállítasz, nem pedig biciklit. Én, ha defektet kapok vagy bármi miatt a BKKra kell támaszkodnom, így szoktam szállítani, eddig nem kötött bele senki, még a jegyellenőr sem. :)
2020. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!