Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudható, hogy nagyváros...

Honnan tudható, hogy nagyvárosokba buszokat (belvárosi részekre) hogyan, mi alapján engednek be? Mely oldalak tartalmazzák ezt? Vagy bármely busz bemehet bárhova, ahol elfér egy nagyobb díj ellenében? Gondolom Euro 6 alap.

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon belül, vagy EU-ban?
2020. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljes Európa, nem csak EU, vagy Magyarország.
2020. jún. 14. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok olyan gyűjtőoldalt, ahol ez fellelhető... De ha esetleg nagyobb (társasutazásokat szervező) utazási irodába bemész, lehet, hogy tudnak segíteni. Egyébként a konkrét város (ahová éppen mennél) honlapján általában van információ erről.
2020. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha van érvényes műszakija, és a kresz is engedi, akkor bármi bemehet.

Láttál már Pesten levágott tetejű Ikarus városnéző buszt? Én elég sokat. Na, az tuti nem Euro 6-os.


A BKK-nak pedig konkrét irányelvei vannak, hogy mi hova mehet és nem mehet. Például a belvárost (kis b-vel) átszelő járatokon csak alacsonypadlós busz közlekedhet.

2020. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es: szerintem a kérdező nem ilyen buszokra gondolt, hanem társasutazásokhoz használt nagy turistabuszokra!

Nagyon sok városban kb. a városhatáron lehet csak parkolniuk, és onnan máshogyan bejuttatni az utasokat a történelmi belvárosba.

2020. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na éppen ez a gondom kedves utolsó!


Rátapintottál a lényegre.


Nekem/nekünk az nem lenne baj, ha nem a legbelebb belvárosba jutna be a 14 méter hosszú DD busz, de azért ne a város szélén engedélyezzék már kizárólag a parkolást.......


Onnan mégis hogy jutunk majd be vagy ötvenen?!


Erre egy városvezetés sem gondol? Egyébként Euro 6 megvan.

2020. jún. 14. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!