Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-os vonatokon kötelező a...

MÁV-os vonatokon kötelező a maszk viselés vagy nem?

Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 22:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Jajj, valaki még mindig itt tart? :D

Nyilván ráírják, mert így nem a gyártó felelőssége, ha esetleg mégis elkapod, pedig hordtad a maszkot. Ehhez azért nem kell zseninek lenni. :D

Ráadásul eleve nem védőfelszerelés a sebészmaszk, és senki nem is állítja hogy az lenne. Mármint senki aki értene hozzá.


Amúgy nem, én például nem érzem jóval kevesebbnek az oxigént, pedig dolgoztam jó ideig úgy, hogy 8 órás műszakokban végig sebészmaszk volt rajtam (gyakran párás környezetben, átnedvesedett maszk), és nekem alapból vannak légzőszervi nehézségeim, nem vagyok benne a top10-ben ami a tüdőkapacitást illeti. Soha, egyszer se volt problémám a maszk miatt.

De mondom, Béla néni most biztos meg fog halni a Lidlben 20 perc alatt a maszkviseléstől. :D

2020. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom elképzelni, hogy valaki ne vegye észre, hogy a maszkon belül kevesebb oxigénhez jut, mint azon kívül. Akkor neked vagy valami hiper-szuper maszkod van, vagy kamuzol.

Ha senki nem állítja, hogy védőfelszerelés a sebészmaszk, akkor mi értelme van hordani?

2020. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

#12

Mondjuk hogy te ne fertőzz össze másokat. Ha mindenki hordja, akkor elvben senki nem tud összefertőzni senkit, így védi a viselőt is, ezért kötelező. Csak sajnos még így se veszi fel mindenki.

Nem hittem, hogy ezt még több hónap után se érti valaki. :(

2020. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Te magad írtad, hogy nem védőfelszerelés. Amúgy meg van kb. 1000 aktív fertőzött az országban. Szinte nulla az esélye, hogy közéjük tartoznék. Akkor mégis hogyan fertőznék össze másokat? Arról nem is beszélve, hogy aki nem mutat tüneteket, az nem is fertőz. Ezt még a WHO is elismerte (az más kérdés, hogy rögtön utána rájuk lett szólva, hogy ez nem használ a vírushisztinek). Aki tüneteket mutat, az meg ne maszkot húzzon, hanem maradjon otthon.
2020. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem védőfelszerelés, az hogy a viselőn rajta van a maszk, nem védi meg őt.

A maszk a környezetedben levőket védi tőled. Ha mindenki hordja, mindenki védi a többieket magától, tehát mindenki védett lesz.

Tényleg nm értem ez miért ilyen bonyolult. :D

2020. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem, a környezetedben levőket sem védi tőled, mivel egyrészt egészségügyi használatra alkalmatlan, másrészt ha nem vagy beteg, nincs mitől védjen.
2020. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Feladom, további jó konteó-gyártást. :D

Őszintén kívánom hogy a maszkviselés legyen a legnagyobb kín az életedben. :DDD

2020. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
63%
Kaller vagyok. Az utasok 80%a már nem hordja a maszkot mert hogy a több órás utat nem bírják ki... Én van amikor 16 órás műszakot végigtolom maszkban és nem az államon hordom. Persze a pihenő időmben nincs rajtam, de a vonaton mindig. Nincs rá szankció szóval ha csak felszólítom az utast és nem veszi fel akkor sem lehet leszállítani vagy pénzbírságot kiróni rá.
2020. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!