Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » SOS!Ha Székesfehérvárrol a...

Summer2 kérdése:

SOS!Ha Székesfehérvárrol a budapesti Déli pályaudvarra akarok menni,akkor a vonatjegyen hova van írva hogy melyik vonatra kell szállni? A vonatmegállok meg vannak számozva mint a busz?

Figyelt kérdés

Félek hogy rosszra szállok, vagy meg se találom a vonatot :(

Tudom hogy elég gáz vagyok de még nem mentem sose egyedül vonattal


2020. jún. 24. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A jegyre nincs ráírva. A vágányok számozva vannak, az állomáson van egy képernyő amire ki van írva, hogy melyik vonat honnan indul. Meg a hangosbemondó is bemondja időnként.
2020. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állomáson kírják, pl:

BP-Déli pu. - 3. vágány

Lehetséges, hogy előre is meg tudod ezt nézni az elvira oldalon, de azért az a biztos, amit az állomáson látsz.

Plusz jó eséllyel a vonatra is rá van írva, hogy "S123 Székesfehérvár - Budapest Déli"

2020. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az "S123" egy fiktív dolog, nem tudom fejből hogy Székesfehérvár felé milyen számú vonatok járnak. :)

A MÁV-nál ilyesmi kódokkal jelölik a járatokat, én pl. a G72-es vagy a Z72-es jelzésű vonattal járok, ami olyan gyorsított vonatot (G) vagy zónázó vonatot (Z) takar, ami Esztergom és BP között jár (72).

A szám a vonalhoz tartozik (vagy annak a két végpontjához..? nem vagyok benne biztos), a betű pedig azt jelöli hogy milyen vonat.

S = személy,

G = gyors(ított)

Z = zónázó

stb.

2020. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
S30 vagy z30. Ezek jönnek Fehérvárrol Pestre. De van veszprémi gyors is.
2020. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

bemondják és kiírják. A pronok nagy számokkal meg vannak jelölve.

nehéz eltéveszteni!

és a vonatokon is ki van írva!

ne a telefonod nyomkodd, hanem figyelj oda hova mész, mi van kiírva és mit mondanak be! akkor nem lesz gond!


ha meglátsz egy vasutast akkor nyugodtan kérdezd meg! Lehet hogy lekezelő lesz kicsit, mert napjában 1000x megkérdezik tőlük azt ami ki van írva, de meg fogja mondani! - nyugi, nem harap! :D

2020. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit fontos tudnod az az, hogy mikor indul a vonatod és mi a célállomása. Ha ezt a kettőt tudod, akkor már mindegy, hogy most S30-as vagy gyorsvonat vagy űrhajó.


E kèt információ alapján a kijelzőkön látod az indulási vágányt. Ha esetleg b vagy j betű van a vágány száma mögött, az azt jelenti, hogy egy vágányon két induló vonat áll, balra illetve jobbra. De Székesfehérváron ez ritka, ha jól tudom.

2020. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6

Még azt a jelenséget említeném meg, hogy "A vonat a vágány elejéről indul."


Kérdező, a lényeg hogy nézd meg alaposan, mi van a vonatra kiírva. :)

2020. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!