Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sátoraljaújhelyi sebesvonat...

Sátoraljaújhelyi sebesvonat milyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék vele végigutazni az elejétől a végéig, mert fel kell jutnom pestre.

Milyen kocsik járnak rajta (4 órára mennyire kényelmes) és milyen az utazóközönség?



2020. júl. 6. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A kocsik a távolsági MÁV-kínálat aljához tartoznak: felújított, belül is kék, automata peronajtós Bp-k vagy lengyel Bo-k, ennek megfelelő színvonallal (légkondi nincs, szellőzés csak akkor, ha le lehet húzni az ablakot, de nem biztos, hogy többet vissza tudod tolni, az árnyékolót már 20 éve letépte valaki, egyébként meg húgyszag és mocsok mindenütt). Az utazóközönség Sátoraljaújhely és Miskolc között elég meredek: ilyenkor, hó elején, amíg tart a nemrég megkapott segílyke és a családi, a bodrog- és taktaközi cigányok szép számmal vonulnak lakóhelyüktől függően Sárospatakra, Szerencsre vagy Miskolcra bevásárolni és vissza. Nap közben csak hangosak és büdösek, sötétedés után már kötekednek is. De nem kell félni: a hét végére már elfogy a jackpot, onnantól kezdve a bevásárlóturizmusnak annyi, mert csak a falusi kisbótba' tudnak "felírásra" vásárolni, a városban már nem.
2020. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte választ.

Hó közepén mennék csak.

Egyébként múltkor ültem ilyen Bo kocsiban a tekergő gyorsvonaton, nekem kényelmesnek tűnt azon kívül, hogy leszállás közben rám b@szta az ajtót. (Mondjuk akkor nem volt ilyen rohadt meleg, érdekes lesz ebben az időben 4 órát rohadni.)

Szerinted be lehet vállalni, vagy inkább kérjek meg egy ismerőst hogy dobjon el Kisvárdára az IC-ig?

2020. júl. 6. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Telekocsi?
2020. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az is opció, de én a vonatot jobban szeretem. Ha nem a sátoraljaújhelyi lesz, akkor megyek a záhonyi vagy a kassai IC-vel (de most ott valami pótlás van ha jól látom).
2020. júl. 6. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

nemtom miért pontoztátok le az 1-es választ... sajnos nagyon jól összefoglalta a valóságot.

Lehet a nagyfaluból (BP) máshogy néz ki a történet, mást láttok a médiában de ez itten kéremszégyen a való világ!

2020. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Indulj hajnalban, akkor még nincs gatyarohasztó meleg és az orkok is alszanak még.

Úgy látom, most van Ezüstpart expressz is, azon talán jobb kocsik vannak és az utazóközönség is kulturáltabb(?)

2020. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én többször utaztam túrázni vonattal a Zemplènbe, nagyon másak a tapasztalataim. A kocsik nem újak, légkondi tényleg nincs. Pár szabadcsapat portyázik, de ha nem a te kocsidban ülnek, semmi vész. Egyébként sem hallani tömeges rablógyilkosságokról a médiában, szóval honfitársaink tényleg bevásárolni mennek, nem téged kifosztani. Mik vannak!
2020. júl. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szabolcsban nőttem fel, tudom, milyenek, tényleg nem bántják az embert. Csak kíváncsi voltam, hogy itt milyen a helyzet mondjuk a záhonyi sebeshez képest.

Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 7. 09:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért itt irják a hülyeségeket elég rendesen úgy látom.

Az egyik Bp, Bo kocsi még véletlenül sincs sebes vonatokban, a saújhelyi sebesek szinte kizárólag Bpmee 20-76 kocsikból állnak, melyek nem újak, és valóban nem légkondícionáltak de jóval nagyobb komfort szintet nyújtanak még akkor is ha eredetileg nem távolsági forgalomra lettek kitalálva, WC tűrhető, elvétve papír és víz is akad. Az utasforgalom hónap elején valóban szinesedik, de évtizedek óta semmi atrocitás nem ért este sem.


Összeségébe azért kicsit eltúlozzák is válaszokat és látszólag nem is értenek hozzá... Egy záhonyi sebeshez képest azt kell mondani hogy újhelyi egy teljesen más szint.

2020. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!