Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Balaton északi és déli part:...

Balaton északi és déli part: Miért jó, hogy az IC+ kocsikat a német halberstadti kocsikkal keverik?

Figyelt kérdés

Miért nem logikusabb a régebbi használt IC kocsikat rácsapni a csörgő hátuljára, mintsem az IC+-ot oda küldeni? Vagy ugyan ez akár a Balaton express-re is érvényes. Ha sok a biciklis, küldjék a halbert, ha meg IC-t akarnak, akkor csak IC kocsikat.

Mi a valós magyarázata ennek az eléggé vegyes felhozatalnak?


2020. júl. 13. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
rongyrázás...
2020. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egy kényszermegoldás, mert ma már a távolsági szegmensben alapszintű szolgáltatásnak kellene lennie annak, amit IC néven emelt szintűként próbál eladni, vegyes sikerrel. De ehhez nyilván messze nincs elég kocsi, így marad ez a hibrid megoldás. Mondjuk úgy tűnik, ez lesz egyre inkább az általános a magyar belföldi távolsági szegmensben.
2020. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

pontosan!

20 éve felszálltam egy vonatra osztrákban és be voltam kakálva, hogy ez mocskosul sokba fog nekem most kerülni, mert ez IC és EC és EN és minden jegyet ami van a díjszabásban rám fog verni a kaller pótdíjjal, büntetéssel együtt .

Aztán sima jegyet adott mintha itthon a sittes Bhv-val mentem volna. :D

2020. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében jobbat kap az, aki a dízel m41-el megy a balatonra, mint az, aki debrecen-bp között ic-zik :D
2020. júl. 14. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
A Balaton nyáron preferált célpont, itt kell mutogatni a legújabb kocsikat. A halbikkal vegyes közlekedtetés lényege a hibrid IC szolgáltatás, vagyis, hogy egy vonaton belül van sima/gyorsvonati és helyjegyes IC kocsi is. Szegd felé már régóta így közlekednek a vonatok.
2020. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bakony IC copy. Gáz
2023. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!