Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy nem esnek el az emberek...

Hogy nem esnek el az emberek a buszokon amikor az fékez? Meg miért jobb azon utazni mint autóval?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy a környezetvédelem miatt jobb. De akkor aki mondják, ők miért dobják a műanyagot a normál kukába?

2020. júl. 27. 22:13
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%
Azért levegőt vehetnek az emberek, vagy azt is sajnálod?
2020. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

#1 Mit sajnálok? 🤔


Sajnálom, hogy a műanyagot a normál kukába dobják.

2020. júl. 27. 22:25
 3/40 anonim ***** válasza:
84%

Kapaszkodni kell és nem esik el senki. A lassú fékezésnél meg is tudod tartani magad de a hirtelen fékezésnél főleg vészféknél kevésbé. Legyél egyszer egy buszon álló utas és megtudod.


Buszozni maximum nagyvárosban jobb mint az autó mert a busznak általában külön sávot tartanak fenn így esetleges dugónál vagy torlódásnál sokkal jobban tud haladni és előbb célba érsz mint autóval, ezt tapasztalatból mondom.

Kisvárosba, vagy egyik városból a másikba ingázni jobb az autó, egyrészt előbb ott vagy, nem kell a megállótól még x perceket gyalogolni, az idődet te osztod be nem kell a menetrendhez igazodnod stb...

Aki a környezetvédelemmel jön az maximum nagyvárosban működik ismételten mert 50 ember egy járművel füstöl szét mindent ami jobb mint ha 50 jármű füstölne. Persze a legtöbb helyen még az elég régi buszok vannak amik még csoda hogy nem hullottak széjjel és jobban szennyeznek mint egy normálisan rendben tartott nem túl öreg autó.


Én az autózást tartom előnyben. Egyrészt azért mert nem azért raktam le a jogsit évekkel ezelőtt és nem azért vettem autót hogy a garázsban porosodjon, hanem azért hogy használjam. Nyilván nem megyek mindenhova azzal ha csak a környéken van dolgom, akkor gyalogolok vagy bicajjal megyek, de mivel 90% ban a szomszéd városba járok dolgozni is így nekem szükségem van az autóra. Busszal nekem nem megoldható a bejárás mert ahol dolgozok onnan a legközelebbi buszmegálló 25 perc sétányira van, az első busz ami oda megy 5:20 kor indul a falunkból legjobb esetben 20 perc alatt beér, és onnan gyalog 25 perc tehát 6:05 re esek be és már késtem 5 percet. Arról nem is beszélve hogy nekünk elő van írva hogy 5:50 kor már úgy kell bent lennünk hogy munkára készen becsekkolva mert a 20 perces kajaszünetünket is így dolgozzuk le 10 perccel előbb kezdünk és 10 perccel később fejezzük be a műszakot pont ezért hogy az a 20 perc műszak végén ne legyen annyira sok, ezt pár éve így találták ki és teljesen jól is működik.

Ahol én lakok faluba van néhány kisbolt kb 3 rohadt drágák, közeli városba a multikba jóval olcsóbb minden, busszal lehetetlen bejutni mert hétköznap másfél óránként megy oda busz és vissza, délután még ritkábban hétvégén 4 járat és ennyi, nem éri meg. Buszjegy ára majdnem drágább mint az üzemanyag. Jó oké autót is fenn kell tartani de nem vészes az sem. Az autóm meg teljesen jó állapotban van alig bocsát ki káros anyagot mert vigyázva van rá, normálisan van karbantartva meg persze direkt olyat vettem ami nem okádja magából a füstöt.

2020. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Te nem unod még a teljesen értelmetlen kérdéseidet?
2020. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#3 Miért kell olyán korán menned dolgozni? Csak nem kórházban dolgozól?


Nagyon szép hivatásbgyógyítani az embereket. Egyik barátnőm anya orvos, ő is egyik munkahelyére korán jár.


És tényleg nem jók ezek a nagy motoros dízelek, okádják a mérgező anyagokat meg a széndioxidot.


Köszönöm!


Lehet majd kiprobálom a buszt.

Bár néha ilyesztő alakokat látni a padon, olyanokat akik a kék buszt várják.

2020. júl. 27. 22:52
 6/40 A kérdező kommentje:

#3 Elnézést!


De amikor lejtőn lefelé megy a busz a hegyről, az a buszban nem ilyesztő?

2020. júl. 27. 23:05
 7/40 A kérdező kommentje:
#4 Melyikekre gondol?
2020. júl. 27. 23:20
 8/40 anonim ***** válasza:
77%

#6:

Sasad-Gazdagrétre jártam fel középsuliba 4 éven át, az 53-as mindig a hegyről jött le, érdekes módon sose voltam beszarva rajta tizenévesen sem. 😁

2020. júl. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
77%

Ha kapaszkodsz nem esel el,nem túl bonyolult.Az hogy nem dobják a szelektívbe a palackot az megint teljesen más dolog,nincs sok köze hozzá.

A busz leginkább nagyobb városokban jó ahol nagy a forgalom és gyakran jár a busz.És persze jóval olcsóbb a bérlet mint autót fenntartani.

2020. júl. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem értettem az ilyen „árukapcsolást”. Hogyan nem esnek el az utasok, aztán meg eldobált műanyagok.
2020. júl. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!