Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen Fehérvárra Budapestre...

Milyen Fehérvárra Budapestre ingázni?

Figyelt kérdés
Nagyon megterhel benneteket? Hol dolgoztok?

2020. júl. 29. 17:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Fehérvárról*, elírtam, bocsánat
2020. júl. 29. 17:50
 2/13 anonim válasza:
91%
Én személy szerint nem tudom, de a párom felesége évekig ingázott, nagyon megviselte. Azért az napi 3 óra utazás a munkaidőn felül.
2020. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron a Balatonra utazók miatt horror, de egyébként az M7-esen hamar fel lehet jutni, meg le is. Ha a vonatról szól a kérdés, az sem vészes, egy óra alatt fent van. Én naponta 3-4 órát ingázom, igaz diákként, de kellemes. Igaz, korábban kelek, mintha 10 perc alatt bent lennék, de az utazás=pihenés. Engem (eddig) egy év alatt nem terhelt meg, pedig minden reggel 5:10-kor kelek, hogy 8:25-re bent legyek, illetve este 6 körül érek haza.
2020. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, mennyit kell a két városon belül utaznod. Maga a vonatút teljesen jó, magyar viszonylatban kimondottan sűrű, tiszta és relatíve pontos a közlekedés azon a vonalon.
2020. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Vonatra gondoltam, igen. :) köszi!

Annyira csak nem vallalhatatlan. Google maps szerint mindennel együtt 1 ora 20 perc lenne az utam, ajtótól ajtóig. Ennyit Budapesten belül is utaznék..

2020. júl. 29. 22:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vállalható, kivéve, ha a munkahelyen egyáltalán nem tűrik a késést. Nyílt titok, hogy ez a vonal könnyen képes hatalmasat borulni, nem egyszer fordult már elő, hogy a vonalon a térkép szerint az összes vonat piros vagy narancssárga volt (MÁV app). Ha viszont a főnök tudja, hogy ez előfordulhat, és nem zavarja, akkor teljesen rendben van.


Nekem ajtótól ajtóig alaphangon másfél óra az út, de inkább 2, és még mindig élek, sőt.. :) persze nagy különbség, hogy iskolába járok, de a hosszabb utazás ugyanúgy pihentető (amikor 10 perc után le kell szállni, az egyáltalán nem!).

2020. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem költözöl Budapesten belül közelebb a munkahelyhez?

Igen, 1.20 mindennel együtt, ha minden oké. Nyáron a vonat is zsúfolt biztosan. Késés rendszeres. Azt az időt meg el kell tölteni valamivel. Van aki tud olvasni pl menet közben, van aki rosszul lesz tőle. Baromi sok időt elvenne az életedből

2020. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten lakom jelenleg, hanem egy déli megyében. Párom munkát kapott Fehérváron, de én nem találok itt a környéken semmit, ami a szakmámba vágna, viszont Bp-n nagyon sok a lehetőség, rengeteg hirdetést találtam, ahova szinte biztos, hogy felvennének és szakmámban dolgozhatnék. Ezért merült fel, hogy ingázzak. Még így is olcsóbban jönnénk ki, mintha Budapesten bérelnénk lakást, ráadásul, ott szinte sosem lenne sajátunk. :/
2020. júl. 30. 09:29
 9/13 anonim ***** válasza:

3/6. vagyok. Most jutott eszembe, hogy édesapukámnak van egy kollégája, aki Fehérvárról ingázik. Konkrétan kevesebb idő alatt ér be onnan vonattal, mint apukám a város másik feléről.


Emberfüggő, én könnyen tudok alkalmazkodni. Júniusban még Pesten laktunk, és 10 percre laktunk az akkori sulimtól, majd nyáron elköltöztünk Pestről 50 kilométerre, szeptembertől pedig napi 4 órát ingázom.


Ha te is ilyen vagy, akkor maximum az lehet akadály, ha a főnök nem tolerálja a késést. Állásinterjún közöld, hogy ingáznál, és emiatt lehetnek nem a te hibádból adódó késések. Én diákként simán vállalnám.

2020. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9: Légy szíves térj vissza erre a kérdésre egy év múlva, elképzelve, hogy nem lesz gond a napi 4 óra ingázással nem ugyanaz, mint csinálni. Még gyerekfejjel sem. Nemhogy önálló életvitelt biztosítva.


Kérdező,

akkor csak átmeneti megoldásnak gondolnám, mert nincs jobb. Keresnék tovább a környéken, vagy a párodnak is Pesten. Agglomerációban is vannak jó környékek, ahonnan BKV-val is jól lehet közlekedni és olcsóbb azért, mint bent a városban.

2020. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!