Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha havi diákbérletet veszek a...

Ha havi diákbérletet veszek a BKK-nál, akkor kizárólag az egyetem és a lakóhelyem között használhatom a tömegközlekedést?

Figyelt kérdés

Eddig vonattal közlekedtem a vidéki egyetemre, de szeptembertől Budapesten fogok tanulni, ahol BKK-val szeretnék utazni.


Az a kérdésem, hogy mivel lehet, hogy az új diákigazolványom csak szeptember közepére vagy végére érkezik meg, ezért addig a régi egyetemen használt, idén október 31-ig érvényes diákigazolványomat használnám.


A BKK-nál (Budapesten belül) is csak lakóhely és egyetem között érvényes a havi diákbérlet, mint a MÁV-nál, vagy ott Budapesten belül bármerre utazhatok azzal?



2020. aug. 3. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A BKK-nál (meg úgy általában a helyi tömegközlekedésen) Budapest közigazgatási határán belül bárhova utazhatsz a diákbérlettel. Még nem is éltem Budapesten, mikor volt, hogy néhány napot/hetet a páromnál töltöttem, és olyankor diákbérletet vettem.

Amúgy is ki tudná ellenőrizni, hogy épp iskolába mész-e?

2020. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nappalissal és estivel bárhova. Levelezőssel nem vehetsz semmilyen diákbérletet, csak 50%-os jegyet a lakóhely és iskola között, már ha létezik ilyen, a BKK-nál nincs.
2020. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, helyi bérlettel oda utazol ahova akarsz a bérletzóna határain belül.
2020. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha BKK bérlet alatt a Budapest bérletet érted, akkor azzal bárhonnan bárhova utazhatsz (feltéve, hogy nappalis vagy estis a diákod, levelezőssel nem lehet semmilyen bérletet venni). A BKK által árusított körnéyki (helyközi) bérletet csak az iskola és a lakhely között vehetsz, környéki helyi bérletet szintén korlátozás nélkül vehetsz és használhatsz.
2020. aug. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!