Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az a "Távolsági kiegészítő...

Mi az a "Távolsági kiegészítő jegy díja"?

Figyelt kérdés

Helyközi buszjárattal szeretnék eljutni A-ból B-be. Nézegetem a díjszabást. A táblázatban a Menetjegyárak mellett van egy "Távolsági kiegészítő jegy díja" oszlop. Meg van csillagozva, aszondja: "A távolsági kiegészítő jegyet a bérletes utasok kivételével minden utasnak meg kell váltania. A távolsági kiegészítő jeggyel igénybe vehető járatokat az azt üzemeltető VOLÁN társaságok külön meghirdetik."

Nekem ez nem tiszta. Tehát megveszem a menetjegyet, meg még pluszban kiegészítő jegyet is kell vennem? Vagy ez csak bizonyos járatoknál kötelező? Nem mindegy, mert maga a jegy sem olcsó.



2020. aug. 9. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos járatokra kell ilyen kiegészítő jegyet venni, nem mindre. Én még csak olyankor találkoztam vele, ha a busz autópályán megy (és akkor is ki kell fizetni, ha mondjuk azután szállsz fel, hogy már lejött a pályáról).
2020. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
menetrendek.hu-n, ha jól beállítod, akkor jól fogja kiadni. Egyébként, ha leírnád, hogy honnan, hová, mikor akarsz utazni, még talán segíteni is tudnánk ;) Kiegészítő jegy csak néhány járatra kell amúgy, de nem tudom, hogy a tiédre kell-e. Írd meg, hogy mettől meddig mész, melyik járattal.
2020. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden járaton kell ilyet venni, általában a hosszú távolsági (negyed/fél országot átszelő) járatoknál szokott lenni, és az ablakába a busznak ki szokott lenni írva. Helyközi járaton szinte biztos, hogy nem kell kiegészítő jegyet vásárolni. (Amúgy ha kell is, nem 2 jegyet fog kapni az illető, ugyanúgy egyet, csak az drágább lesz. Illetve az időseknek, akik alapból ingyen utaznak, nekem is kell venni jegyet, aminek az összege a kiegészítő jegyár lesz.)
2020. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan járatokon, amelyeken kell, ott meg kell azt is venni. Ott van az idézetben, amit írtál.


Például, Pécs-Szekszárd között a 08-as járatnál is, és a 22-esnél is 61,3 km a távolság, utóbbinál mégsem 1300 Ft, hanem 1450 Ft a jegyár, mert kell a 150 Ft-os távolsági kiegészítő jegy is: [link]

(A 22-esnél ott is van az ikon, a busz ikontól balra, a bal szélső. A menetrendek.hu oldalon ha fölé húzom az egérmutatót, akkor meg is jelenik a „Kiegészítő jegy szükséges” címke.

2020. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már értem. :)
2020. aug. 9. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!