Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapest-Dorog-Esztergom...

A Budapest-Dorog-Esztergom vonalon már soha nem fognak csuklós buszok járni?

Figyelt kérdés
Én több mint 20 éve járok busszal Budapest és Esztergom között és egy kicsit szomorú vagyok hogy kivették a csuklós buszokat a 800-as busz vonalán.Ha már nem sűrítik a járatokra, legalább a csuklós buszokat visszatehették volna.Talán sokan emlékeznek rá,régen hétvégén is félóránként jártak a buszok Pest és Esztergom között,és csuklós buszok voltak mind kivétel nélkül.Oké hogy a vonat most sűrűbben jár,de attól még sokan vannak akik a buszt szeretnék használni.Például én is ritkán utazom vonattal,mert a buszmegálló sokkal közelebb van mint az állomás.Mire elsétálok az állomásig,bent vagyok a busszal Pesten.Ha nincs dugó persze.

2020. aug. 21. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Kellenének a csuklós buszok a 800-as vonalára.
Nem kell csuklós busz a 800-as vonalára.
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy ha a vonat plusz ráhordó buszjárat kombináció összességében stabilabb, a többség számára gyorsabb szolgáltatást tud adni, akkor tök felesleges a párhuzamos buszjáratokat fenntartani. Nem állítom , hogy esetedben is ez a helyzet, de az irány nyilvánvaló.
2020. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 szerintem a Budapest-Dorog-Esztergom vonalon szükség lesz mindig a buszjáratra.Nem tartanám jó ötletnek,ha megszüntetnék vagy tovább ritkítanák.Én annak örülnék,ha inkább sűrítenék és ha visszaállítanák a 805-ös Budapest-Piliscsévi és a 810-es Budapest-Kesztölc járatokat is.
2020. aug. 21. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán szükség van még a csuklós buszokra? Én nem igazán utazok busszal már pár éve így fogalmam sincs hogy mi a helyzet. Arra emlékszem hogy amikor még a régi vasútvonal volt aktív meg amikor elkezdték felújítani akkor a 800-as buszok csúcsidőbe majdnem hogy tömve voltak. Lehet hogy iskola időbe meg amikor sokan mennek munkába több értelme lenne a csuklósokat visszatenni, de amikor jóformán alig vannak utasok délelőtti órákba meg javarészt csak nyugdíjasok vannak, akkor a csuklósok kb semennyire sem voltak kihasználva legalább is amit én láttam.

2013 ba amikor napi szinten jártam Pestre reggeli órákban olyan 6-8 óra környékén jóformán a csuklósok is agyon voltak tömve. Akkor vonatpótló buszok is közlekedtek és tudtommal azok is ki voltak használva rendesen, ebbe az időszakba. De amikor mindenki beért suliba, egyetemre munkába akkor jóformán alig voltak a buszon végig Esztergomtól Pestig alig volt kihasználva egy csuklós.

Azt hogy jelenleg mi a helyzet nem tudom, de ha egy sima busz sincs eléggé kihasználva akkor érthető hogy feleslegesnek tartják a csuklósokat. De ha jön az iskola idő szerintem visszateszik a csuklósokat amikor a diákok fogják jobban használni.

2020. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!