Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van kedvezőbb utazási megoldás...

Van kedvezőbb utazási megoldás a diákigazolványnál?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki vonatoznom kell levelező egyetem miatt szeptembertől. Kerestem ilyen start kártyák közt lehetőségeket, de még mindig úgy éri meg jobban, ha diákigazolvánnyal utazok 50 % -osan otthon és az egyetem közt. Kollégiumi/hotelszoba meg drágább egy estére mint a vonatjegy haza, másnap meg vissza, úgyhogy marad az utazás. Ha jól tudom jár még 10 % kedvezmény ha a jegyet az appban veszem meg. Van ennél jobb megoldás az utazásra (egyszer-kétszer ismerősöm még el tud vinni talán)? Igyekszem kimaxolni a lehető legolcsóbb megoldást, mert nem én fizetem az utazást, és még ott van otthon a városi bérlet is... (150 km-ről lenne szó személy vagy gyorsvonattal, félév elején egy hétig, utána meg 2-3 hetente péntek- szombat) Megközelítés tekintetében a vonat a legjobb, buszt nem nagyon találok, ha van is nagy ritkán drágább mint a vonat, oszkár meg pláne. Vasúti bérletet levelező diákkal nem lehet venni, a felnőtt bérlet egy hónapra meg drágább lenne, mint félárú jegyekkel utazgatni fél évig. Hogy tudnám ezt a legolcsóbban kihozni?

2020. aug. 28. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Telekocsi. Ha nem is mindig van, 4-5 főnél már olcsóbb, mint a vonat. Szerintem érdemes utánajárni, talán más is jár ugyanarra az egyetemre a környékedről.
2020. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

5% jár az applikációban való vásárlásra ha jól tudom nem 10.

Telekocsi tényleg opció hogyha nagyvárosok között ingázol.

Ismerkedj hátha van valaki aki elvisz.

Vagy akinél lakhatsz :))

2020. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom jár még 10 % kedvezmény ha a jegyet az appban veszem meg."

jól tudod! [link]

sajnos ennél kedvezőbb nem nagyon van...

illetve van, csak nem egyszerű :D

1. szerezz egy barátot, barátnő abban a városban ahova mész és nála lakhatsz :)

2. leírom megint, bár már múltkor is lepontoztak miatta (bár nem tudom miért, nem diszkriminatív) , de akkor is egy működő megoldás lehet.

szerezz egy olyan embert akinek van MÁK kártyája. Ő 90%-os jeggyel utazik, illetve a helyi közlekedésben 100% kedvezménnyel. Neki lehet egy kísérője akinek szintén megjárnak ezek a kedvezmények.

lehet nem túl életszerű, de akkor is egy megoldás.


sajnos ez van... nincs olcsóbb megoldás

vagy de: menj el a vasútra dolgozni.

2020. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

"vagy de: menj el a vasútra dolgozni." Őszintén szólva ezen is gondolkodtam már :D

2020. aug. 28. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én kibírtam ott 20 évet, úgyhogy nem nagy kaland.

ha irodista vagy akkor simán kitanulod a fpsulit monka közben.

mindegyik főnököm úgy csinálta meg... sosem voltak ben, vagy suliban voltak, vagy otthon tanultak.

2020. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. És ilyen irodai munkára szerinted felvesznek egy szimpla érettségivel? Illetve hogy tolerálja a MÁV, hogy mellette egyetemre járogatok, munkanapokon is?
2020. aug. 28. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy a hiány a MÁVnál folyamatosan van felvétel, egy csomó pozícióba ha például nem irodára kerülsz hanem olyan helyen ahol hétvégén is van munka pl. Kalauz stb. Akkor úgy csinálják a beosztást hogy jó legyen neked is.

Nekem a volánnál is így csinálták, és mivel közlekedési iskola volt, fizették is.

2020. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is érdemes lenne utána nézned.

tényleg nagyon-nagyon sok diplomás, vagy gyakornoki állás van.

ha elég okos vagy ahhoz, hogy ne szívd mellre a hülyeségeket és átlátod a rendszert és ki tudod használni a lehetőségeket akkor tiéd a pálya!

voltak cumis napok, de sok-sok szabadidőt csináltam magamnak úgy, hogy a számítógépem meg túlórám volt rögzítve :D


[link]

2020. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!