Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdony, amikor hidegen...

A mozdony, amikor hidegen vontatják egy szerelvényhez csatolva, akkor részt vesz ő is a fékezésben? Vagy csak gurul "üresben"?

Figyelt kérdés

2020. szept. 13. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha hidegen vontatott, akkor “nem vesz részt a fékezésben”. Pont ezért hideg.
2020. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Vonóerőt nem fejt ki.
2020. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy vonóerőt nem fejt ki, meg, hogy vezető nincs rajta, de fékez-e, ha az elől lévő mozdonyban vagy vezérlőkocsiban fékeznek?


Azért kérdezem, mert #1 azt mondja nem, #2-t két féle képpen is lehet értelmezni 🙂

2020. szept. 13. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Mindkét választ én írtam. Hogy a viharba fékezne? Leírtam már, hogy nem.
2020. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

fékez

ha nem iktatják ki valamiért.

ha kiiktatják akkkor nem fékez

nem olyan egyszer ez...csomó utasítás(pont) vonatkozik a hidegen vontatásra.

2020. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hittem, két külön válaszoló, na mindegy. Legalább van bónusz 3 pontod a gyk-n a 3 zöldért 🙃
2020. szept. 13. 19:28
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
az 5-ös már nem az első okoska! :)
2020. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha arra gondolsz, az nem egy fékezetlen jármű a szerelvényben, hanem ugyanúgy fékez, mint egy vontatott kocsi. De például nem termel levegőt a fékrendszerbe.
2020. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Jó, kezdjük ott, hogy technikailag ki lehet iktatni a fékezésből, de ezt csak indokolt esetben teszik, pl abroncs elfordult, repedés valamelyik keréken, és hasonlók, vagy ha magával a fékrendszerrel van valami hiba.

Viszont van egy olyan is, hogy megfékezettség. Ebbe ne menjünk bele, de a lényege annyi, hogy ez alapján számolják ki mennyivel mehet max, ha nincs meg az előírt megfékezettség, akkor csökkentik a max sebességet, vagy a másik módszer, hogy direkt fékezőkocsiként soroznak be egy vagy több kocsit a vonatba.

2020. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Egy mondat a végéről: "Megemlítjük még, hogy ha a mozdonyt hidegen továbbítják, annak utánfékező szelepét ki kell iktatni, vagyis a mozdonyt hagyni kell fékezni."


[link]

70. oldal

2020. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!