Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyközi járaton utazhatok...

Helyközi járaton utazhatok csak egy megállónyi távolságot?

Figyelt kérdés
Van arra lehetőség hogy csak városon belül megyek egy megállót helyközi járattal?
2020. szept. 18. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Miert ne lenne? Ugyanolyan megallo mindegyik.
2020. szept. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját megállóiban igen.
2020. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt bármikor más szabály...????

Ha annak a járatnak van menetrendi megállója, bárhonnan bárhová mehetsz vele. Egyet és n+1 megállót is.

2020. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Miért ne utazhatnál?


Természetesen csak az adott járat menetrend szerinti megállóIván tudsz le- illetve felszállni, ráadásul néhány járat bizonyos megállókban csak le- vagy csak felszállás céljából all meg - de ez a menetrendből világosan kiderül. (Aztán persze nagy ritkán biztos bele lehet futni egy-egy nehezebb természetű buszsofőrbe, aki esetleg elküldi a tájékozatlanabb utast helyi járattal.)

2020. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból semmi nem tiltja. Távolsági járatoknál lehet olyan, hogy egyes megállókban csak felszállni vagy csak leszállni lehet.
2020. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én diákként Szombathelyen sokszor csináltam ilyet mert amerre mentem nagyon sok távolsági busz megállt. Ráadásul a jegy mivel km alapú sokkal olcsóbb volt.

A sofőrtől szoktam jegyet venni. Sosem szólt érte.

2020. szept. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Alapesetben igen. Azonban vannak korlátozások. Pl. ha egy nagyvárosból indul, akkor általában nem lehet abban a városban leszállni róla. Ha a célállomás egy másik nagyváros, akkor ott általában nem lehet felszállni rá. Ez nem a közeli falvakba kimenő járatokra szokott vonatkozni, hanem a messzebbre menő buszokra, főként gyorsjáratokra.
2020. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
A gyorsjáratok eleve meg sem állnak városon belül a kis megállókban, tehát ott irreleváns ez...
2020. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van olyan távolsági busz például, ami megy Pestre az Árpád hídhoz, és a Flórián téren már csak leszállni lehet róla, felszállni nem.
2020. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!