Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen autóbuszgyár van...

Milyen autóbuszgyár van Debrecenben? És hol?

Figyelt kérdés

A napokban voltam ott, és új Mercedes buszt (is) láttam a helyi közlekedésben, és fel volt plakátozva, hogy ez a busz Debrecenben készült.

Az egyik utast kérdeztem, és mondta, hogy igen, ezeket Debrecenben gyártották/szerelték, és az összes buszt ilyenekre cserélik pl. Kecskeméten (a Mercedes városában). Akkor most nem a BMW megy Debrecenbe? Vagy már közben a Mercedes is meg fog jelenni/megjelent? (mert azért Debrecen soha nem a buszgyártásáról volt híres.)



2020. szept. 23. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2020. szept. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem tudtam, hogy régen buszgyár is volt Debrecenben, nekem mindig Székesfehérvár, Budapest és Győr ugrott be a magyar buszokról.

Persze miért pont buszgyár ne lenne Debrecenben?! :)

2020. szept. 23. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Kaósafalván minden is van :D
2020. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Debrecenben nincs Mercedes buszgyár. Azokat a buszokat a Mercedes törökországi gyárában készítették. Debrecenben csak az ITK gyárt buszokak Reform néven.
2020. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mint mondta, az ITK fejleszti és gyártja a járművet a Mercedes Benznek, s az ITK-hoz igazítják az alváz gyártását. A Reform elnevezés ahhoz kapcsolódik, hogy a reformáció 500 éves jubileumához is kötődni akartak, a megújulás fontos ebben az összetételben, ráadásul Debrecen meghatározó helye a reformátusságnak."

[link]

2020. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt most küldték privátban:

[link]


4-es: nem úgy néz ki, hogy mindent pontosan tudsz.

2020. szept. 25. 12:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A Volán is vett debreceni Mercedeseket, Pesten, Székesfehérváron stb. fognak szolgálatba állni. Kecskeméten az egész helyit ezekkel fogják lebonyolítani.

[link]

2020. szept. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
4-es vagyok: Akkor elmondom mégegyszer. Ezek a Mercedes buszok Törökországban készültek,onnan saját erőből érkeztek Debrecenbe az ITK-hoz, ahol már csak néhány végső simítást végeztek rajtuk.
2020. szept. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor amit a 7-es küldött videót, abban épp elemeire bontják a Törökországból hozott buszokat, hogy aztán újra összerakják?!

Nem tudsz te valamit rosszul, 4-es, 8-as?

Vagy amit ott láttunk az egy Ikarus-bontó, csak rossz képeket vágtak be?

Én gondolom, hogy a motort nem Debrecenben gyártják, de hogy a törökök miért pont Reformnak nevezték el, azt nem tudom. És ha ott gyártják, mi a francnak viszik a kész buszokat pont Debrecenbe? Illetve: ha nem debreceni a cucc, miért nem egyenesen Pestre meg Székesfehérvárra viszik?

2020. szept. 26. 09:44
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

"Akkor amit a 7-es küldött videót, abban épp elemeire bontják a Törökországból hozott buszokat, hogy aztán újra összerakják?!"


Mint ahogy a 4-es hozzászólásomban is írtam, Debrecenben csak a Reform buszok gyártása zajlik, ezeket az ITK gyártja Mercedes alkatrészekből (ezért lehet rajta Mercedes logó). A videóban is egy ilyen Reform busznak a gyártását lehet látni.

Ezzel ellentétben azok a buszok, amik a gyár udvarán állnak, azok nem Reform buszok, hanem Mercedes Conecto G2-k. Ők jöttek Törökorszából, és nem, nem szedték darabjaira őket Debrecenben.



"de hogy a törökök miért pont Reformnak nevezték el, azt nem tudom"


Nem a törökök nevezték el Reformnak, hanem a gyártója, vagyis az ITK.



"És ha ott gyártják, mi a francnak viszik a kész buszokat pont Debrecenbe? Illetve: ha nem debreceni a cucc, miért nem egyenesen Pestre meg Székesfehérvárra viszik?"


Azért, mert nem a Mercedes nyerte a volán pályázatát, hanem az Inter Traction Electrics Kft. Debrecenben történnek meg többek között az importőri feladatok.

"A Daimler Buses törökországi, hoşdere-i gyárában készült buszokat a korábbi gyakorlatnak megfelelően ezúttal is az EvoBus Hungária Kft. szállítja Debrecenbe, ahol az Inter Traction Electrics Kft. csarnokában alakítják ki a járművek vevői elvárásoknak megfelelő végleges műszaki tartalmát, valamint szintén itt végzik el a megjelenést érintő munkák utolsó simításait is."



És hogy képekkel is illusztráljam


Ezek Debrecenben készülnek: [link]


Ezzel ellentétben amit épp átadnak a 7-es videójában, ezek nem itt készülnek: [link]

2020. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!