Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Papír alapú MÁV bérletet az...

Papír alapú MÁV bérletet az érvényességi idő vége előtt becserélhetem elektronikus alapúra?

Figyelt kérdés
Valami miatt a vonalkód része folyamatosan kopik és egy kalauz mondta hogy jobb ha leszállás után elektronikusra váltom be, mert lehet legközelebb már nem fogják elfogadni. Elektronikusra való cseréről még nem hallottam, ezért kérdezem hogy van-e ilyen vagy csak a kalauz blöffölt.

2020. szept. 25. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
a pénztárnál meg lehet csinálni
2020. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akik esetleg olvassák. A pénztáros hölgy azt mondta, hogy nem én döntöm el, hogy használható-e a bérlet vagy sem, hanem a kalauz. Szerinte akkor sincs baj, ha nem tudja lekezelni azzal a lézeres cuccal, mert a bal felső sarokban van egy számsor és az a lényeg (megjegyzem, a papír szélein jobban kopik, de ne pánikoljak). Ha egy kalauz cserére alkalmasnak találja, akkor azt ráírja a bérletre, ami ezzel érvénytelen lesz, amíg be nem cserélik. Azt nem tudom, hogy a következő helyen ahol megáll a vonat vagy ameddig utazni szoktál, de a következő utazáson már nem fogják elfogadni, ezért kell becserélni. Bár nem tudom, hogy mit mond egy erre egy másik pénztáros, de nekem elég hülyén hangzik ez az egész.
2020. szept. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!