Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Inkább villamossal vagy...

Inkább villamossal vagy busszal utaztok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Nekem a busz ha lehet választani.

Előnye hátránya a két járműnek?



2020. dec. 5. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

"Előnye hátránya a két járműnek?"


Nem ültél még egyiken sem?

2020. dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De igen. De arra voltam kíváncsi hogy a többség inkább melyikkel utazik.

Nekem a busz gyorsabbnak és kényelmesebbnek érződött.

2020. dec. 5. 14:52
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Ha van metró is,akkor azt. :)

Amúgy villamos. Kötöttpályás jármű kb.mindig tud haladni. Ha a busz dugóba kerül,akkor lassú. Plusz pont,hogy környezetbarátabb mint egy busz. ( kivéve ha új,elektromos busz).

2020. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nálunk nincs vili, ezért busszal.
2020. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen villamos
2020. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Úticéltól függ, ha valahova bármelyikkel eljutok, inkább villamos, mert nem kerül dugóba, valamint férőhely is több van rajta.
2020. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Villamos. Gyorsabb, környezetbarátabb, és komfortosabb számomra még akkor is, ha többet kell sétálnom, mintha buszt használnék.
2020. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Alapvetően mindkettőt utálom, mert 100 méterenként megáll és sok sofőr állat módjára vezet.

Amikor csak tehetem autóval vagy max. vonattal utazok.

2020. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a buszt jobban szeretem, főleg azért, mert a villamos nagyon hangos és a mi utcánkban jár. Egyébként ha mind a 2 új fajta, akkor villamos a jobb. De ez nem jellemző itt.
2020. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, hogy melyik a jobb az adott helyzetben.


Például ahol van buszsáv és expresszjárat, ott inkább busz (Thököly út - Rákóczi út).


A busz javára szól az is, hogy a villamos sebessége rengeteg helyen le van korlátozva (váltókörzet, rossz pálya stb.), míg a busz fixen mehet 50-nel, ráadásul azt picit túl is tudja lépni.


A villamos javára szól viszont, hogy 99%-ban külön zárt pályán közlekedik (itt kivételként gondolok például az 51/52 pesterzsébeti szakaszára, vagy az 51-esre a Ferencvárosi Rendelőintézet környékén), míg a buszoknak aránylag kevés helyen van egybefüggően saját sávjuk (leghosszabban talán a 7-es és 23-as vonalcsalád tud buszsávban közlekedni).


A busz mellett szól viszont még az is, hogy baleset, vagy forgalmi akadály esetén sokkal nagyobb eséllyel tud tovább közlekedni, mint a villamos, ahol ha valami eltorlaszolja a sínpárt, akkor vége.


És akkor a villamos legnagyobb előnye: nincs közvetlen károsanyag-kibocsátása. Ez önmagában nem határozza meg, hogy melyikkel menjek (a busz amúgy is közlekedik és majdnem mindegy az a +/-70kg, amivel nehezebb, ha rajta vagyok), de óriási plusz pont a villamos javára!


Mindkettővel szívesen utazom, ha jók a körülmények (busz esetén: nincs dugó, villamos esetén: jó a pálya), és mivel általában nem, vagy csak rövid szakaszon megy párhuzamosan busz- és villamosjárat, így nem is nagyon lehet választani. Talán az egyik leghosszabb olyan szakasz, ahol párhuzamosan járnak, az az Örs Vezér tere - Erzsébet Királyné útja, ahol végig párhuzamosan jár a 32-es busz, illetve a 3/62(A) villamos, a kettő között jó eséllyel villamossal utaznék.

2020. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!