Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Titeket is szivattak már...

Titeket is szivattak már ezzel meg ellenőrök? Mit lehet csinálni? (volán)

Figyelt kérdés
na úgy volt,hogy én faluba lakok,de pesten tanulok,és úgy járok fel pestre,hogy győrig busszal,mivel mással nemtudok,győrből pedig vonattal pestre...és hazafele egyszer kötözködött egyik ellenőr a buszon,hogy nem lehetne diákbérletem,mert a diákigazolványomon nem győr van,hanem bp,és bérletet csak a lakhelyem,és iskola között vehetek,szóval max a falumtól pestig,de olyan nincs is:D és az a vicc,hogy ezzel nem csak engem szivatnak,hanem mást is,de jól leordítottam őket,hogy mi a .... képzelnek,amikor megvan minden papírom,amit csak lehet szerezni,és még ígyis büntetni akarnak...végülis nem büntettek meg,de egy másik falubeli embert meg igen,ugyanezzel a szituációval
2010. aug. 12. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szépen, nyugodtan közlöd vele, hogy a lakhely és a tanulási hely közti járatokra érvényes az igazolvány, márpedig Győr közte van, úgyhogy hüzzon innen, de marha gyorsan. Ha birságolni akar, bepereled. Majd ugyanezt elmondod neki, amikor a jelenlétedben bárki mást meg akar birságolni.
2010. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem vonaton akartak ezzel megbüntetni, mert nem volt kiegészítő igazolásom arról, hogy vehetek így bérletet. Szóval a vonatbérlet vásárlásakor vigyél magaddal egy kérvényt, amiben indokold meg, hogy miért akarsz így bejárni, és akkor kapsz egy kiegészítő igazolást, ugyanis a vonatbérlet csak ezzel az igazolással érvényes, ha nem a lakhelyed és iskolád közé szól. Na nekem ezt elfelejtette mondani a hölgy, akinél szoktam vásárolni a bérletemet, így majdnem 10 ezer Ft-om bánta a feledékenységét.

Eddig hála az égnek buszon még nem futottam össze ellenőrrel, de nekem van a buszbérlethez is egy igazolásom, amin fel van tüntetve, hogy vehetek bérletet arra a távolságra, amin utazok. Ezt akkor kaptam, amikor először vettem buszbérletet. Megkérdezte a pénztáros ismerősöm, hogy van-e ilyen igazolásom, mondtam, hogy nincs, és a diákigazolványom alapján megírta. Egyébként vicc az egész. A kalauz a vonaton nekem azzal érvelt, hogy nem kötelessége tudni, hogy x y falu és város hol fekszik.

2010. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ige ezt mondta ő is,és olyanokat magyarázott,hogy akkor győrtől is vegyek egy bérletet pestig volánnal,amikor csak 1busz megy kb hetente...mert elkezdi,hoyg így úgy tűnik,mintha győrbe laknék..azthittem pofánrúgom,hoyg nem érti meg,hogy ha győrig veszek bérletet,akkor onnan már semmi közük,hogy hogyan megyek tovább pestre....akár a szomszéd faluig is lehetne bérletem,és onnan gyalogolnék pestre 3 napig..nincs hozzá közük,és olyan érthetetlen volt az ellenőr...mondtam is neki,hogy a hülye még a 8 általánost se végezte el,azért nemérti
2010. aug. 12. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdeklod meg ezt pontosan, a helyiszervtol, vedd le az internetrol, hogy megis mi a torveny. Kerd meg irasban, vagy legalabbis ha van errol valami brosura. Hordd magaddal, ha az ellenorok sz.rakodnak, mutasd meg nekik.
2010. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

második válaszolónak:

igen engem is megakartak ezért büntetni,de azóta van már olyan igazolásom,cska a volánra elvileg nincs ilyen,mert kérdeztem,és nem tudtak róla...mondjuk vonaton volt,hogy ellenőr sem hallot még iylen igazolásról,mikor másik meg ezért akart büntetni..nincsneek már ők se tisztába a dologgal... még vonaton egyszer azért paráztak,mert ideiglenes diákim volt,és azt bevonták,megkaptam az újat,de a bérleten még az ideiglenes szma volt,és kaptam egy papírt a questúrától,hogy volt ideiglenesem ezzel a számmal,de már ez a rendes diákim...és azzal is ott baszogattak vagy 25 percig...egyedülnem is tudta megoldani a kaller,hívta a másikat is,meg felhvtak vkit..pedig ottvolt a pecsét,meg mindne tök hivatalos volt,nemtudom miért kötözködnek néha..végül nem büntettek ottse,de idegesítenek az iylen esetek

2010. aug. 12. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
ezek szerint minden kisfalunak, tanyának országszerte rendelkeznie kellene közvetlen Budapest járattal, na ez vicc.
2010. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen eléggé vicces,cska mikor komolyan látom az arcukon,hoyg ezért büntetni akarnak,az az már nem annyira vicces...amúgy vonatos igazolásnál volt oylan,hogy modnta kaller,hjó most nem büntet,de vegyek..leszállok,megyek venni..a nőnek én magyaráztam el,hogy mi az,mert ő nem hallott olyanról...mondom oké,aztán kitöltettt velem vmi teljesen más dolgot..végülis inkább itt győrbe vettem igazolást,itt sejtették miaz:D buszos igazolásnál hasonló a szitu
2010. aug. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!