Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Európában kikopóban a hagyomán...

Európában kikopóban a hagyományos vonat?

Figyelt kérdés

Ahogy látom a legtöbb helyen motorvonatokat vesznek. Ezek amúgy nagyon jók szerintem, de a mozdonyos szerelvényeknek befellegzett? És valóban a MÁV az egyetlen cég a környéken, aki még ilyen IC-ket vesz?

A RegioJet féle megoldású szerelvény mennyire kelendő most?



2020. dec. 18. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Az egybeszerelt vonat az egybeszerelt, nem tudják elbaszarintani, nem kell hozzá melós se. 2 ilyet egyberaknak, dupla méret, 2 vonat a 2 végén. és áramvonalasabb is. Másik előny, hogy a hernyótechnika miatt könnyebb a kaller dolga is, meg elég rá 1-2 budi is. (nem elég, de nem leszrajta több és kész, osszák be) A budiknak zártaknak kell lenni, így is sokat spórolnak.
2020. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%

"ha csak 1%-ot spórolnak valamin már megérte...."


Lesz miből lopni a t. vezetőségnek...

2020. dec. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom pont a Railjetnél volt egyszer gond, hogy az zárt vonat, a MÁV szerint inga vonatnak számít, ezért nem csatolhattak össze kettő Railjetet, meg plusz a MÁV-nál nem lehet a közepén a mozdony, ami az osztrákoknak nem gond, így maradt a sima 7 kocsis szerelvény. Szóval szerintem lassan a szabályokat sem ártana felülvizsgálni, hamár a technika másirányba fejlődik. A 80-as években nem volt ennyi biztonsági rendszer meg számítógép vezérelt cucc.
2020. dec. 20. 08:49
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

Most van már 160-as sín, de a vonat csak 120-at tud. Szolnok-Bp között a nagykátai részen meg stabilan 40-et. Ugyan az a 120-as fővonal!

Szolnok-Bp 100km 1,5 óra, úgy, hogy sehol sem áll meg közben!

2020. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!