Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Dec. 16.-án megjelent új...

Dec. 16.-án megjelent új rendelet szerint ingyen utazhatok?

Figyelt kérdés

Mávval utaznèk,a rendelet szerint ingyen utaznèk,csak az zavar meg hogy igy van leirva... " veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzettel összefüggő, illetve

a SARS-CoV-2 koronavírus-világjárvány következményeinek elhárítása érdekében szükséges feladatokat ellátó

személy"...magyarán hogy az èppen ebben rèsztvevő szemèly,ilyen cèllal utazó....vagy az teljesen mindegy csak igazából legyen róla papir hogy ilyen covidban resztvevo munkat vegzek?



2020. dec. 22. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit dolgozol?


"Ha a vírus elleni védekezésben vesznek részt, ingyen utazhatnak a szociális, gyermekjóléti vagy gyermekvédelmi szolgáltatónál, intézményben, hálózatnál dolgozók, a közszolgálati tisztviselők és kormánytisztviselők, a honvédelmi vagy rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél jogviszonyban állók is."

2020. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Katona vagyok,de akkor minek írják így oda hogy a vírus elleni vèdekezèsben rèsztvevő...ès ha reggeltől estig alszok az irodába de katonavagyok akkor is ingyen utazhatnèk?
2020. dec. 22. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy a munkahelyed adott-e ilyen igazolást. Ha igen, azt mutatod jegy helyett. Ha nem, akkor esetleg kérdezd meg, hogy kaphatsz-e ilyet, de nálunk (kórház) pl. mindenkinek kérés nélkül adtak.

Ilyen igazolás nélkül viszont ne utazz jegy nélkül.

2020. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyan papirom van perpillanat amivel ha este 11kor megallitanak igazolni tudom hogy ki mi vagyok covid miatt vagyok ahol
2020. dec. 22. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lényegtelen, az munkáltatói igazolás, ami a kijárási tilalom miatt van, azt egy takarító is kaphat, ha éjjel kell dolgoznia.
2020. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2020. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!