Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudnánk eljutni Miskolc...

Hogyan tudnánk eljutni Miskolcról Nyíregyházára?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel nyáron (ha ki nyit) elszeretnénk menni a Nyíregyházi Állatparkba, de nagyon belezavarodtunk hogy hogyan tudnánk oda jutni.

Mi úgy gondoltuk, hogy busszal bemegyünk a Miskolc Tiszai pályaudvarra (Kazincbarcikán lakunk) onnan pedig vonattal mennénk Nyíregyházára.

Ezt még valahogy meg is oldanánk, de mivel még nem jártunk Nyíregyházán nem tudjuk, hogy a Nyíregyházi vasútállomásig kell menni és onnan gyalog az állatparkig vagy a vasútállomástól vonattal kell elmenni az állatparkig.

Aki véletlenül járt már arra kérem segítsen:(


2021. jan. 24. 12:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Meg hogy kb. Mennyibe kerülne a vonat jegy, 16 évesek vagyunk.

Oda-vissza.

2021. jan. 24. 12:47
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

A nyíregyházi vasútállomástól a 8-as busz megy az állatkertig.


A jegy árát az Elvirán meg tudjátok nézni, mivel 16 évesek vagytok, feltételezem van diákoktól úgy 50%-os kedvezmény jár

2021. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél:)
2021. jan. 24. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elvira: [link] már egy ideje nem tartalmazza a jegyárakat, kedvezmény sem választható: [link]

Ami kiváltotta: [link]


Szerintem, érdemes először a [link] oldalt használni. Ez VOLÁNBUSZ, MÁV és akár hajó helyközi járatokat, valamint helyi járatokat kombinálva is mutat lehetőségeket, akár megállók is választhatók. Nem nektek kell illeszteni egymáshoz a különböző járatokat; egybevonva jelennek meg.

Nyíregyházán a Vadaspark menetrendi megnevezése: Állatpark (ZOO).

Nem tudom, hogy Kazincbarcikán honnan jó indulnotok, csak a településnevet írtam be, viszont Nyíregyházán a célotokat. A bemutatóhoz napnak 2021. január 26-át választottam.

Képen a találatok egy része: [link]

A találatok különböző szempontok szerint rendezhetők: [link]

Szűrőkkel megszabható az átszállások maximális száma, fel-, le-, illetve átszállásnál a leghosszabb gyaloglás távja, és az átszállás időtartama. Azt javaslom, hogy első keresésnél csak az átszállási időt változtassátok, mert a 0 perc az nem igazán elegendő és a 240 perc (4 óra) rengeteg. Képen látszik, hogy az alapfeltételekkel 12 találat van: [link] , aztán mikor 11-20 perc közé állítottam, 10 maradt: [link] .

Többnyire végig vonatos közlekedés van, miskolci átszállással. Persze, lehet, hogy azért írtál buszt Miskolcig, mert számotokra kedvezőbb helyen van a kazincbarcikai megállója, mint a vasútállomás.

Az látszik, hogy jobb szélen ott van a 2-es válaszban írt 8-as helyi busz.

A vastag vonalra kattintva részletezés jeleníthető meg: [link] (Jó is a körmükre nézni, mert nyíregyházán csak 4 percet ad a helyi busz elérésére. Persze, jön a következő, ha nem érhető el; úgyis kell jegyet is venni.)

Az esőcsepp formára kattintva megállónkénti részletes menetrend jelenik meg, változtatható részletezettségű térképpel: [link]

Akár megnézhető, hogy milyen megállók előzik meg az állatparkot: [link] .


Szerintem, ha itt, az áttekintő lehetőségen jónak látszót tudtok választani, utána érdemes

• a vasúti oldalon egyrészt ellenőrizni, másrészt jegyárat nézni, akár online vásárolni: [link]

• ha mégis helyközi buszt is használtok, akkor ugyanott, a [link] oldalon bejelölni, hogy „Csak busz járatok” és akkor jegyárat is mutat: [link]

Érvényes nappali, vagy esti tagozatos diákigazolvánnyal bármely viszonylatban és korlátlan számban válthattok helyközi járatokra 50% kedvezményű jegyet. Itt, mind a két helyen beállítható ez a kedvezmény, és a megfelelő jegyárat láthatjátok. (A kedvezmény szó szerint csak a menetjegyre vonatkozik, ha kiegészítő jegy, pót-, illetve helyjegy szükséges a járatra, akkor azt teljes árban kell megfizetni; de ezt is tartalmazzák a megjelenő jegyárak.)


A VOLÁNBUSZ honlapján megtalálhatjátok a nyíregyházi 8-as busz menetrendjét is.

[link] → MENETRENDEK → HELYI JÁRATOK → Nyíregyháza → 8-as busz.

A busz kiválasztása előtt, lejjebb görgetve találhatók térképek és jegyárak is.


Persze, mindezeket utazás előtt célszerű megnézni, mert addig változhat. Ismerkedni a használatukkal, addig is lehet.


Jó utat, szép élményeket kívánok!

2021. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 2es a válaszod és a rengeteg türelmed hogy ennyire jól összeszedted amit kell.

Mégegyszer köszönöm.

2021. jan. 24. 22:04
 6/6 elistvan ***** válasza:
Nyíregyre megy Ózdról közvetlen buszjárat is de a ha vonatoztok akkor szerintem icvel érdemes 50-es jeggyel kicsit több mint 2500ft lesz. Nekem Sajószentpéterről diákkal annyi a jegy. A vasútállomás sál szemben van a helyi buszállomás a tloldalt kB 100m egyvzebrán kell átmenni a bejárattól szemben. A jegy 260ft a helyi a 8as visz ki az állatkertbe.
2021. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!