Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit jelent a buszon a fejem...

RekaFeher kérdése:

Mit jelent a buszon a fejem felett a piros kávé gomb?

Figyelt kérdés

ez megállás jelző?

mert stop gomb nincsen


2021. febr. 2. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Wáttdöfákk???
2021. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Azzal az utaskisérőt hívod, de nem fog jönni, max. a sofőr lekeverni egyet :D


Megállás jelzők elosztva vannak, nem minden ülésnél. Kérj meg valakit jelezzen neked.

2021. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen valszleg távolsági busz volt és volt rajta ilyen funkció (esetleg külföldről behozott járgány ahol ez megszokott volt). Nálunk is szokott jönni olyan busz ahol külön klíma meg lámpa is lenne az ember feje felett csak ugye nem működik egyik se :D
2021. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Turista buszokra szoktak tenni, a fedélzeti kiszolgálást lehet vele hívni, de Magyarországon menetrendszerinti buszjáratokon ilyen értelemszerűen nincs (mondjuk jó kérdés, hogy minek egyáltalán 100 milliós luxus Scania meg Neoplan turistabusz egy csomó hazai menetirányhoz - parasztvakításnak).
2021. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha megnyomod, ad egy kávét ☕☕☕☕
2021. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Csak akkor ad, ha zöld. Pirosnál kifogyott.
2021. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nőtől mit vársz?! B+
2021. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utaskísérő hívógomb. Olyan szolgáltatóknál, ahol van a járaton utaskísérő, ezzel a gombbal tudod őt odahívni. (Ahogyan a repülőgépeken és külföldön egyes vonatokon is.) Nos, a Volánbusz belföldi járatain nincs ilyen szolgáltatás, szóval ha nincs kikötve, akkor is csak szórakozni tudsz vele.


A leszállásjelzőt amúgy egy-egy buszon egész jól el tudják dugni - én minden vagyok, csak elveszett ember nem, aztán volt, hogy tényleg percekig kerestem a félhomályban a valahol a kalaptartó polc által félig takarva utólag odagányolt , lekopott Stop feliratú gombotm

2021. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják előttem, egy dolgot tennék hozzá: én utaztam már kétszer olyan buszon (mármint ugyanazon az egy buszon, ugyanazon a járaton), ahol az a gomb bizony funkcionált leszállásjelzőként, többen is azt nyomták meg, és ugyanúgy felvillant elöl a visszajelző lámpa, mint ha az ajtó melletti leszállásjelzőt nyomták volna meg. Sajnos nem emlékszem, milyen típusú busz volt ez, és azóta nem láttam ezen a vonalon.
2021. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!