Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csináljak, ha vettem egy...

Mit csináljak, ha vettem egy havi vonatbérletet, de az elmúlt 6 munkanap mindegyikén lekéstem a BKV miatt?

Figyelt kérdés

Budapesten belül utazok és 10 perccel rövidebb lenne az út vonattal. Azonban a busz minden nap lekési a vonatot annak ellenére, hogy 3 perccel korábban kéne érkeznie.

Nem mehetek az előző busszal, mert 10 percenként jár, vagyis ugyanott tartanék.

Megfogadtam, hogy a következő havi Budapest bérletet nem veszem meg, mert ellopták tőlem a vasúti bérlet árát.

Ti mit csinálnátok a helyemben?


2021. febr. 9. 07:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Hisztiznék, mint te.
2021. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Elmennék a korabbi busszal.
2021. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
52%
Bemennék a BKV-hez egy előre megírt panaszlevéllel, amiben a bérlet árának visszatérítését kérném. Szerintem menni is fog.
2021. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem te vagy az egyetlen az országban, aki azért késik le egy vonatot, mert az PONTOS! :-)
2021. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nem tudom miről beszélsz, a legtöbb vonat pontos.


#3

Ez lesz, de még ha vissza is adják a pénzt, akkor se veszem meg a következő Budapest bérletet, ugyanis azt a megaláztatást, ami engem ért, nem pótolja hogy nullszaadós leszek.

2021. febr. 9. 08:13
 6/36 anonim ***** válasza:
65%

'Nem mehetek az előző busszal, mert 10 percenként jár, vagyis ugyanott tartanék.'


Dehogynem mehetsz, csak te nem megoldast akarsz, hanem hisztizni ~10 percen. Ne is vegyel berletet, jarjal anelkul, csak aztan ne csodalkozz ha tobbe fog kerulni a vegen mint azt gondoltad (helyszini potdij 2 napon belul befizetve 8000, csekken 16000).

2021. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
80%

"Nem mehetek az előző busszal, mert 10 percenként jár, vagyis ugyanott tartanék."

Nem, nem ugyan ott tartanál, mert ha 10 perccel korábban ér oda, pont nem késed le a vonatot. 3 perc meg semmi, én nem bíznék meg alapból így a buszban...

Nameg ha 10 percenként jár, akkor van 1 20 perccel korábban is, nem?


Megteheted, hogy nem veszed meg a BP bérletet, cserébe a kaller majd teljesen jogosan megbüntet.

2021. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

"Nem, nem ugyan ott tartanál, mert ha 10 perccel korábban ér oda, pont nem késed le a vonatot."


Csak éppen 10 perccel tovább tart az utazás, vagyis pontosan ugyanannyi beérni, mintha nem szállnék vonatra.

2021. febr. 9. 08:28
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Körbe fognak röhögni a panaszoddal. Simán elutasítanak, és teljesen jogos.

Nincs a cégnek olyan kötelezettsége, hogy bármi más járathoz kell csatlakozni. Még saját járataihoz sem, nemhogy vonathoz.

És ha nem most jöttél a Marsról, akkor tudnod kell, a közúti utasszállítás nagymértékben függ a forgalomtól. Pontosan betartani a menetrendet képtelenség.

Sokszor látom, hogy bár szabálytalan, a járművezető a végállomáson gyors utascsere ztán, már eleve késésben indul a következő körre.

Úgy kell neki, miért kassú.

Azért, mert dugóban áll, mert idióta autósok akadályozzák a haladását, mert kerekesszékest kell le/fel sgíteni stb.


Egyébként merre mozogsz a városban, hogy ekvagy bérlet nélkül is.

2021. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Megkavartál vonatbérletet vettél vagy Budapest bérletet?
2021. febr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!