Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Concorde véglegesen megszünt...

A Concorde véglegesen megszünt létezni?

Figyelt kérdés
A bevonásától függetlenül már nem is fejlesztik tovább?Vagy esetleg építenek egy új típust,ami biztonságosabb lenne vagy ilyesmi?
2008. dec. 3. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A concord nem azért szünt meg mert lezuhant, hanem azért mert olyan nagy költségü gép, hogy nem érte meg a piacon tartani. Pont mint a tupolevet annak idején az oroszok is azért vonták vissza, és nem azért mert lezuhant.

a concord lehet gyors gép, de igen nagy fogyasztású, és a jegyek olyan bödületes grágák voltak, hogy kicsi piaca volt csak.


most inkább a nagy gépek, mint az új airbus éri meg ahol nagyon sok ember elfér, ahol tágas elsöosztályon az embereknek kis fülkéik vannak. olcsobb a jegy, luxust kapnak, és alhatnak is. Viszont egy uttal nagyon sok embert szállít , így megéri. èn voltam concord belsejében egy múzeumban és hát olyan aprocska kis ut megy középpen, nagyon szük az egész gép belülröl. a tupolev sokkal tágasabb volt, abban is voltam.

2008. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

maga a concorde leállt, nincs továbbfejlesztése. Ettől függetlenül van fejlesztés egy utódra, de másik cég csinálja.


[link]

2008. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Az első hozzászóló nagyon jól írta, nem volt gazdaságos. Igaz, hogy 4 óra alatt repülte át az óceánt, de drága volt. Én is voltam egy kiállított concorde-ban, nagyon szűk helyek voltak, kényelmetlen volt.
2008. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A belsejében nem voltam soha,de kívülről valami eszméletlen stílusosan néz(ett) ki!

Kíváncsi leszek,mit hoznak össze a Japánok...5,5 Mach.

Na az már beteg tempó!:D

2008. dec. 3. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy vannak kezdeményezések az újra forgalomba állításra, esetleg más hajtóművekkel. Az, hogy kényelmetlen, az egy bullshit, mert turista osztály nem volt benne, hanem az összes ülés egytől-egyig business class stílusú.

Biztonság: a Concorde-nak egyetlen halálos balesete volt a közel 30 év alatt, tehát ez nem hinném, hogy szempont lenne. A legjobb baleseti statisztikájú gép volt.


És az én szememben a valaha készült leges legszebb repülőgép. Biztos marha jók ezek a brutális légibálnák, de nekem a Concorde stílusa sokkal jobban bejön. :)

2013. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Concorde nem szűnt meg, csak már nem repül. Bár végül is ez majdnem ugyanaz.
2019. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!