Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » H8/H9-es gödöllői, csömöri...

H8/H9-es gödöllői, csömöri HÉV-eken milyenek a kalauzok?

Figyelt kérdés
Mennyire szigorúak, mikor és hol vannak gyakrabban, mikor büntetnek? Milyen tippeket trükköket ismertek amivel ki lehet kerülni őket?

2021. márc. 16. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen tippeket trükköket ismertek amivel ki lehet kerülni őket?"

Bár egy jó ideje nem használok már tömegközlekedést, egy tuti módszerem van ami mindig bevált: vettem jegyet.

2021. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megveszed az érvényes jegyet, bérletet és amikor kérik megmutatod nekik és nem fognak problémázni. Légy már egy kicsit komoly.
2021. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Már kb 2 éve nem használtam a hévet és napi szinten csak kb 5 éve használtam vagy még korábban.


A tapasztalatom, hogy mindig ketten járnak.


Az egyik az ellenőr, a másik pedig biztonságiőr szerű.


Nem a legjobb a 8as hév biztonsága, minimum 10 verekedést láttam már rajta és ötletem sincs hányszor ordibáltak rajta egymással az emberek.


Sok esetben láttam, hogy valaki nem akar fizetni és ebből kerekedett az ordibálás és fenyeketőzés.


Szóval megérthető, mért ketten járnak.


Kb 2 éve, amikor Hévvel utaztam oda jött a kalaur és elég normális beszélgetésünk volt. Meg mondtam mettől meddig megyek és ő, hogy mennyi bekerül a jegy.


Átadtam a pénzt és tovább figyeltem a telefonomat.


Majd jött a biztoságiőr és keményebben szolt, hogy fizessek.


Kellett kb 1 perc mire rájöttem, hogy véletlenűl 20 forintal kevesebbet adtam, mint kellett volna, de persze erre semelyikük sem hívta fel a figyelmemet, csak hogy "Fizess" és ehez hasonló mondatok hagoztak el durvábban.


A legdurvább, hogy elég márkás ruhákban járó mérnökinformatikus hallgató vagyok. Kb csak a cipőm 40 ezer, nem úgy nézek ki mint aki nem akar fizetni ennek ellenére is az első fellépés az volt hogy úgy kezeltek mint egy hajléktalant, aki ellenkezett.

2021. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem írtam hogy nem szeretnék jegyet venni, egyszerűen csak kivancsi vagyok hogy kb. milyen ott az ellenőrzés. :) Köszi az eddigieket, mentek a zöld pacsik, még jöhet tapasztalat, vélemény :)
2021. márc. 16. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Nos, én leszek most a feketeseggű, de leírom: tekintve, hogy egy vonat 3-6 kocsiból áll és ezek nem átjárhatóak, egy több főből álló társaság tud úgy spórolni, hogy egymással koordináltan mozognak, átszállnak kocsik között és csak 1-2 tag vesz jegyet, a többiek nem.

De elég tróger dolog ez és bizony rá is jàtszanak a járművezetők, adott esetben ott is hagyják azt, aki nem elég ügyes ebben a játszmában.

2021. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor szállnak fel az ellenőrök, már az Örsön, vagy csak BP közigazgatási határától (Szabadságtelep/Ilonatelep)?
2022. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!