Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon az IC vonatokon kerékpárt szállítani?

Figyelt kérdés
Gondolom nemcsak én vagyok egyedül ezzel a problémával.Egy példa! Ha valaki mondjuk Budapesttől el akar jutni mondjuk Kőszegre, akkor Szombathelyig IC vonattal mehet, de kerékpárt az illető nem viheti.Viszont a kőszegi vonaton már lehet kerékpárt szállítani.Na ez az, ami megérthetetlen!

2021. ápr. 9. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több a többcélú IC+ kocsi, de egyenlőre főleg csak személyvonatokon lehet biztosan kerékpárt szállítani.

[link]

2021. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

mert nem voltak olyan kocsik besorozva ahol lehet kerékpárt szállítani.

Viszont már nagyon sok IC-re raknak olyan kocsit amin lehet.

Oéldául Dombóvár - Kaposvár közötti 1-2 kocsi IC-n hova is tuná tenni az ember a kerékpárt? max a vonat tetejére :D

2021. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kritika, de az utóbbi időben nagy lépéseket tett a MÁV ennek fejlesztésére azzal, hogy bevezették a kerékpárszállításra alkalmas IC+ kocsikat. Ezek az ország több pontján járnak, pl. a Budapest Déli - Szombathely vonalon is.


#2 Nincs két hónapja, hogy a Keletiből Kaposvárra tartó IC-n szállítottam a bringám :) Ez nem iC+ volt, hanem az a tömeges szállításra alkalmas kocsi, ami a Balatonra is jár.

2021. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!