Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet már a buszon jegyet...

Lehet már a buszon jegyet venni? Vagy csak Május 10-től lehet? Vagy még akkor sem?

Figyelt kérdés

Távolsági buszról lenne szó (~50km). Előző héten még nem lehetett, akkor kénytelen voltam jegy nélkül utazni, mert sajnos odafelé nem megoldható nekem a jegyvásárlás (kisváros, nem tudok online jegyet venni stb) visszafelé viszont az állomáson tudtam jegyez venni. De odafelé nagyon féltem, hogy mi lesz, ha megbüntetnek, mert sűrűn járnak arra ellenőrök.

De most voltak intézkedések hétfőtől, de nem tudom, hogy ez benne van-e. Vagy esetleg valaki tudja-e, hogy ilyen esetben mi a megoldás? Bérletet nem fogok venni 1 út miatt, online nem tudok jegyet venni, itt meg nincs olyan állomás, ahol lehetne... Hallottam olyat, hogy ha ellenőr száll fel, akkor lehet tőle jegyet venni, de nem tudom, hogy ez igaz-e...?


És még azt is szeretném kérdezni, hogyha a középiskolások visszatérhetnek a sulikba (tudom, közel sem biztos) akkor onnantól, azaz május 1-től gondolom biztosan lehet majd jegyet venni... Vagyis mivel nem biztos, hogy lesz iskola, ezért lehet, hogy hamar kéne bérletet venni, aztán azt az első nap tenném, de akkor odafelé kéne jegy...


Köszönöm a válaszokat! És kérem azok kerüljenek, akik azzal erősködnek, hogy márpedig tudnom kell neten/applikációban jegyet venni!



2021. ápr. 20. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A középsulik jelen állás szerint május 10-el nyitnak, de még ez sem biztos. A sofőrtől való jegyvásárlást a VB korlátozta, rajtuk múlik ez.

Ha ellenőr jön, akkor nála lehet pótdíj nélkül jegyet vásárolni, de csak ha semmien lehetőség nem volt az adott helyen. De nézd meg a többi kérdést, legtöbb helyen be van linkelve a Volánbusz közleménye és a honlapjukon is fent van.

2021. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!