Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen gyakran közlekednek...

Milyen gyakran közlekednek személyvonatok a Transzszibériai vasútvonalon?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ez nem egy átlagos vasútvonal, és érdekel,hogy milyen gyakran és milyen rendszerben közlekednek rajta vonatok.

Gondolom nem úgy működik mint mondjuk a Budapest-Miskolc vasútvonal, ahol órás ütemben közlekednek az IC-k. vagy nem olyan hogy fél óránként járnak rajta a vonatok mint a monori személyek vagy a ceglédi zónázók.

Milyen gyakran vagy hogy közlekednek személyvonatok a világ leghosszabb vasútvonalán?



2021. máj. 1. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk: a posztszovjet térségben élesen elkülönül az elővárosi (regionális) és a távolsági vasúti közlekedés, konkrétan külön cégek felelnek érte és pl még a jegypénztár is külön épületben lehet akár. A lépték is más, 2-300 km is lehet egy ilyen úgymond elővárosi vonat (köznyelvben: elektricska) útvonala, a megállási rendek is rettentő vegyesek, akár mindenhol megálló személy is lehet ilyen távon.


Az ütemes menetrend egy-egy nagyváros környéki kirakatvonalat leszámítva amúgy sem igazán jellemző az orosz vasúton, inkább az utazási csúcsokhoz van igazítva az elővárosi szegmens menetrendje. A távolsági vonatoknál sincs érdemi ütemesség, ráadásul elég sok a fonódó viszonylat is, amelyek csak egy-egy részszakaszt használnak.


Részleteket a bahn.de oldalon tudsz keresni a távolsági szegmensre , elővárosi menetrendet tudomásom szerint nem vagy nem minden régióra ismer ez a kereső. És persze az RZsD oldalán is kereshetsz.

2021. máj. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit utoljára hallottam naptól függően 1 vagy 2 vonat indul Moszkvából.
2021. máj. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Amúgy azt hittem azért gyakrabban közlekednek... Nem mintha akarnék vele utazni (egyszer biztos kipróbálnám, de nem mostanság) csak úgy érdekelt.

2021. máj. 2. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a teherforgalom a meghatározó.
2021. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam én is h inkább teherforgalomra használják, mert kevés ember van sztem aki csak úgy vonatozgatna több ezer kilométert Szibériába. (Mondjuk én kipróbálnám, de sztem nincsenek ezzel túl sokan így)
2021. máj. 3. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!