Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedés Budapesten?😅

Tömegközlekedés Budapesten?😅

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vidéki lány vagyok, ezért elég elveszett vagyok Pesten.. Csak felmerült bennem egy kérdés. Életemben kb. 2x metróztam. Egyértelműek ezek a jegyvásárlós dolgok is azonban most megint megyek fel majd Pestre és a Keletitől 2 megállót kell mennem a 4-essel. Ilyenkor jobban megéri egy 3 megállós jegy, vagy 2 darab vonaljegy? Illetve hamarosan felköltözök Pestre és eléggé tartok a tömegközlekedés részétől. Minden olyan hatalmas😂 minden messze van, és én ugye nem tudok trükköket, hogy mit hogy lehet hamarabb elérni (de majd kitapasztalom). De ha van valami trükk vagy akármi a tömegközlekedéssel kapcsolatban, szívesen elolvasom. Meg a kérdésem is pusztán kíváncsiság, hogy melyik érné meg jobban.

2021. máj. 3. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Mi a fix Pesten, a lakásod, vagy a suli, vagy hova kell naponta menned?

Mi 5 generáció óta élünk Pesten, de nem nagyon szoktunk 5 megállónál többet menni...:) Legtöbbször gyalog, és mindent 10 percen belül elérünk, ami kell.:)

A jegyet éppen ezért sajnos nem tudom megmondani..:)

Valószínűleg felszínen mennék, 2 megálló a belvárosban a 4essel, az nagyon rövid szakasz.

2021. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Legtöbbször Keleti-Corvin között kellene ingáznom meg Corvin-Nyugati (remélem értelmesen írtam, csak még elég ismeretlen ☺️)
2021. máj. 3. 16:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Corvin PLÁZA, amire gondolsz? Akkor a nagykörúti villamossal jó menned a Nyugatiba.

Ha esetleg a Corvin ÁRUHÁZRA gondolsz a Blahán, akkor is.

Ha nem tudsz kedvezményes havi bérletet venni, akkor a gyújtőjegy éri meg, 10 van egy csomagban.


Mivel 1 db jegy egy egész hosszra szól, ami akár 20 km is lehet, de elvileg 1 megállóért is ki kell lyukasztani egyet, én 1-2 megállókra nem szoktam lyukasztani, ha nincs ellenőr. Arányosan fizetek a BKV-nak, mert használom persze, akkor fizetek persze.:)


De a metróban 95%, hogy ellenőrzik, és vannak olyan buszok is, amik 1. ajtón felszállósak (amikor nincs covid), és ott kell lyukasztani vagy bemutatnia bérletet.


Keleti-Corvin közt.... Akkor is a "7-es buszcsalád"-dal a Nagykörútig a Rákóczi úton, majd nagykörúti villamossal. A 2 cél közt nem jár metró.

2021. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell parázni, létezik a FUTÁR app, amibe beírod, hogy hova akarsz menni és az élő adatokból megmondja, hogy a tartózkodási helyedről mivel a legjobb épp menni. Beleveszi, ha nem jár épp egy járat, akkor kerülőutat ajánl, illetve ha a pótlóbusz ennek ellenére is a legjobb opció, azzal tervez, nem mintha járna a járat. A beállításoknál a nincs jegyem opciót bekapcsolva pedig elnavigál a legközelebbi nyitva lévő jegyárusító pontra is. Így tapasztalt pestieknek is hasznos. Használd minden utazás előtt, idővel megszokod az útvonalakat, de ha gigszer van, akkor is érdemes elővenni, ha megszokott útvonalon mész.
2021. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha felköltözöl akkor gondolom úgyis esz bérleted.

Ha nem, akkor vegyél 1-2 hónapra és szánj rá időt, hogy ide-oda utazgatsz a városban és megismered a tömegközlekedést, a helyeket, kapcsolatokat - átszállásíi lehetőségeket, járműveket, vonalakat.

Ha érdekel a dolog és figyelsz arra merre jársz és nem csak a telefonod nyomkodod, akkor nagyon hamar a fejedben lesz a hálózat.

Én középsulis koromban rengeteget jártam fel suli után és hétvégén is csak azért, hogy megismerjem a fővárost (nem csak a tömegközlekedését). Nincs is gondom ha el kell jutni valahova. Pedig annó még a futár sem létezet...

[link]

Használd és azonosítsd be az irányokat, főbb helyeket, átszállási lehetőségeket.

2021. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél elveszett, Pest rendkívül könnyen megjegyezhető és olyan egyszerű közlekedni FUTÁR, Google maps meg minden segítségével, hogy egy 2 éves gyerek is hazatalálna egyedül. :D
2021. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 4, 5, 6 kollégák írák... ne aggódj! nem bonyolult Budapest, csak ismeretlen.

Hidd el, hogy amikor először voltam Kaposváron nem találtam egy benzinkutat sem.... Pedig aztán Kaposvár nagyon pici Budapesthez mérve.

Néhány hét alatt utazd rommá magad, ismerd meg, és utáa te fogod útba igazítani a többi sorstársadat!

Ne félj, ne aggódj, nem lehet eltévedni!

2021. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"a Keletitől 2 megállót kell mennem a 4-essel. Ilyenkor jobban megéri egy 3 megállós jegy, vagy 2 darab vonaljegy?"

Ha csak 2 megállót mész, akkor elég a metrószakaszjegy. Ez olcsóbb, tehát nyilván jobban megéri.

2 vonaljegy helyett meg átszállójegyet érdemes venni, ami csak 530 Ft, a 700 helyett.


Útvonaltervezéshez használd a futárt vagy a google maps-ot.

A futár azért jobb, mert részletesebb (mutatja a járműveket, megállókat, aluljárókat stb.). A google azért jobb, mert ismeri a vonatokat és a volánbuszokat is.

2021. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 14. 00:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Metróról metróra való átszálláshoz elég a vonaljegy, nem kell átszállójegy!
2021. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!