Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy jutok el Budapestről...

Hogy jutok el Budapestről (keletiből) Szentendrére? (Külföldi vagyok)

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Felszállsz a 2-es metróra a Déli pályaudvar felé, mész 5 megállót, majd a Batthányi Téren átszállsz a Hévre. A metrón Vonaljeggyel utazhatsz. (A Hévhez nem értek.) [link]
2010. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló korrektül leírta az útvonalat, de ha igényes külföldi vagy, nem veted meg a kishazánk legszebb folyójával való érintkezést és a Hunyadi nevű forradalmár kivitelű kirándulóhajóval mész Szentendére, a nyányila nyikorgó nyekergő óriás tömött zöld kukac helyett. A Keletiből kettes metróval eljutsz a Batthyány térig, ott leszállsz, és kisétálsz a rakpartra. A hajó hétfő kivételével minden nap 10:40-kor érinti az itt található pontont, a menetidő 1 óra 20 perc. Az út során pedig a személyhajó eredeti Sakál gépei is főüzemben megtekinthetők. A személyzet többnyire barátságos, bár ha nem ezt a hajót osztják be, lehetnek rajta antiutasbarát g*ci matrózok. A jegy ára se valami olcsó, a MAHART mostanában sajnos maga alatt vágja a fát. Ennek ellenére, ha tehetem, én Pestről oda mindig hajóval megyek. Semmilyen más egyéb közlekedési eszközzel nem hasonlítható össze az a hangulat.


Ha sietsz, marad a zöld kukac, de ha nem, itt a lehetőség, hogy többek közt végignézd alulról, hogyan b*sz*kodnak a Margit híd felújításán. :D

2010. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
He köszi szépen mindketőtöknek. Mondták hogy kedvesek a magyar emberek :)
2010. aug. 23. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Közben kutakodtam és arra jutottam, hogy veszel egy átszállójegyet [link] az egyik végét a metrón kezeled le, a másikat a Hévnél/Héven és veszel még egy 15 km-es kiegészítőjegyet [link] (Budapest közigazgatási határán belülre szól az átszállójegy másik fele és a határon kívülre a kiegészítőjegy.)

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!