Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért lesznek annyian öngyilko...

Miért lesznek annyian öngyilkosok a Budapest-Balaton vasútvonalon?

Figyelt kérdés

Tegnap Agárdnál ugrott valaki a vonat elé, ma meg egy nő Székesfehérváron.


Komolyan, mi ez?

Agárdnál rendszeres, nyaranta minimum 3 eset van! És Fehérváron sem ez az első.



2021. máj. 26. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ez a vasútvonal van közel az önjelöletkhez.
2021. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Pécs előtti hosszabb egyenes úgy hívjá, hogy öngyilkos egyenes.

Vannak helyek amiket preferálnak az öngyilkosok.

2021. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2-es megelőzött. Pécsi vagyok és a vasút mellett lakom. Épp most szombaton volt egy ilyen eset. De volt márciusban is egy. És ez csak amiről tudok.

Szinte naponta vannak ilyen esetek szerte az országban, csak nem mondják be a hírekben. Mert szomorú, de sajnos mindennapos.

2021. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, közben nézem a térképet. Ez a nevezetes egyenes szakasz a pécsi állomás és Cserkút közötti rész lenne Uránváros alatt? Na én onnan 100m-re lakom, még az ablakból is odalátok.

Emiatt bevezethetnének itt sebességkorlátozást 30 vagy 40 km/h-ra. Nem olyan nagyon hosszú ez a szakasz és akkor nem 100-zal döngetne be a késésben lévő IC.

2021. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"de sajnos mindennapos"

Ez így van. Sokat dolgoztam a mávnál, és láttam az országos jelentéseket minden reggel. Soha nem múlt el nap, hogy ne lett volna 1-2 öngyilkos.

Mondjuk megértem őket..... ha valaki meg akar halni akkor a vonat alá megy. Az a legjobb, legbiztosabb megoldás.

"Ez a nevezetes egyenes szakasz a pécsi állomás és Cserkút közötti rész lenne Uránváros alatt?"

igen.

"Emiatt bevezethetnének itt sebességkorlátozást 30 vagy 40 km/h-ra."

Ha 2-vel megy át a nyakadon a vonat akkor is zsákban visznek el...... Nem mindegy mennyivel megy a vonat? :D


"akkor nem 100-zal döngetne be a késésben lévő IC."

Amúgyis lassít a váltókörzet miatt. A kifelé menő meg a fázishatár miatt (ott van veletek szemben egy villamos alállomás) nem tud teljes kakaóval kigyorsítani.


Nem a vasút ott a gond hanem az, hogy bári centikre megközelítheti a vasutat.

Az öngyilkosságok 110%-a ott történik ahova a oaraszt oda tud menni gyalog, biciklivel, kocsival és néhány méter gyaloglás után már oda is vetheti magár a sínekre. Ennyire lusták az emberek.... még öngyilkosnak is lusták lenni.

2021. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a választ.

Egyébként régóta itt lakom, gyerekkorom óta, de nem is tudtam hogy itt ennyien szoktak öngyilkosok lenni. Csak az utóbbi időben figyeltem fel rá. Óvodás, alsó tagozatos általános iskolás koromban sokszor vittek ki bennünket játszani a vasút és a garázssor közötti "kiserdőbe." Utólag belegondolva elég bizarr. Szerencsére konkrét esetet még nem láttam. Most szombaton is csak a szirénázó tűzlóautó tűnt fel, aztán a neten olvastam, hogy mi történt. Kicsit azért nyomasztó, jobb volt tudatlanságban élni. Egyetemista koromban 5 éven keresztül jártam majdnem minden hétvégén vonattal Pécs és Budapest között. Ez nagyjából a 2000-es évek közepén volt. Szerencsére akkor sem tapasztaltam egyetlen ilyen esetet sem, pedig rengeteget vonatoztam abban az időben.

Van arra több gyalogos átjáró. Szoktam átjárni gyalog, biciklivel is. (Kertváros felé át lehet vágni, vannak arra ilyen kiskertek is, meg a hulladékudvarba is volt hogy gyalog átmentem leadni ezt-azt.) Ha jön a vonat jó messze megállok, megvárom türelmesen amíg elmegy. De akkor már értem miért dudál rám mindig a vezető, ahogy meglát.

Ha 30-cal cammogna csak végig, akkor azt gondoltam, hogy jobban meggondolnák, hogy itt végezzenek-e magukkal a delikvensek, vagy máshol. De nem értek hozzá, meg nem is látok bele az ilyen emberek fejébe, nem is akarok.

Igen, tudom melyik az a villamos alállomás.

2021. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor már értem miért dudál rám mindig a vezető, ahogy meglát."

!!!! :)



"Ha 30-cal cammogna csak végig, akkor azt gondoltam, hogy jobban meggondolnák, hogy itt végezzenek-e magukkal a delikvensek, vagy máshol"

Nem értetted meg amit írtam.

Ha a vonat kereke átmegy a nyakadon akkor vége. Ha 2-vel, ha 40-el, ha 80-al, ha 120-al.... tökmidegy!! Vége!

Dombóvár alsó állomáson volt egy öngyilkos lány kb 20 éve aki az álló vonat kereke alá tette a nyakát és amikor a vonat elindult már vége is volt a történetnek. A következő vonat személyzete találta meg a megcsonkított holttestet.


Értsd: teljesen mindegy mekkora sebességgel megy a vonat!

2021. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, csak ha én ilyet terveznék, akkor nekem az tűnik logikusabbnak és biztosabb, célravezetőbb megoldásnak, ha egy robogó vonat elé vetem magam. A végeredmény persze akkor is ugyanaz, ha valaki áll a síneken és szépen lassan gyűri, darálja be a szerelvény. De esélyesebb, hogy ott marad esetleg fél másodperc ami kicsit kellemetlenebb az illetőnek. Ha esetleg meggondolná magát, kicsit több ideje marad ellépni. Stb.

De nem értek hozzá, inkább ne részletezzük, ne is beszéljünk ilyenekről! :) Az a dombóvári eset is amiről írsz nagyon durva, nem értem hogy képesek emberek magukkal ilyet tenni, pláne egy fiatal csaj, nem épelméjűek.

2021. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!