Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten a Volvo 7700A...

Budapesten a Volvo 7700A buszokon miért megy néha a fűtés, amikor azt a kinti hőmérséklet nem indokolja?

Figyelt kérdés
Ma délután utaztam egy ilyen típusú BKV busszal, és szó szerint mellbe vágott a hőség amikor felszálltam. A fűtőtest tűz forró volt. Kint is közel 30 fok volt, mi indokolja ebben az esetben, hogy be van kapcsolva a fűtés?

2021. jún. 5. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy a karbantartás tartós hiánya miatt muszáj minél nagyobb körön keringetni a motor hűtővizét és ezt vezetik részben át a fűtőtesteken is.
2021. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert így később rottyan meg a motor. A buszokon is hulladékhővel működik a fűtés, ezért ha a hűtőrendszer a halálán van, a fűtés maximumra tekerésével még menthető a helyzet. Márpedig a BKK szolgáltatóinál fennálló állapotokat ismerve a karbantartás valószínűleg teljesen ismeretlen fogalom.
2021. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Mert kevésbé melegszik túl, ha az utastérbe is ad le a hőből. Magyarul vagy megy a fűtés, vagy megadja magát a Blahán. A legkisebb motorral rendelték őket, így nagyon erőlködnek.
2021. jún. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csináltam a régi fordomban :D

Ha nem kapcsoltam be a fűtést akkor felforralta a vizet a Mecsekben.

A Bz motorkocsikon is szokták ezt csinálni.

Vagy mész amelegben vagy állsz hidegben. Ebből lehet választani.

2021. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
73%

Szia. 3 ok lehet amiért forrok a radiátorok.

1. Ugy felejti a sofőr az elzáro csapot hátul a motortérben és nem zárja el.

2. Elzárja és átenged az elzáro mert nem zár rendesen .

3. Direkt ugy hadja mert különben fellforr a vizz.

2021. jún. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!