Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 2M villamos a metró felújítá...

A 2M villamos a metró felújítás után is megmarad? Esetleg más lesz a jelzése? Viszont az normális, hogy 24-es villamos csúcsidőben 15 percenként jár? Vagy a 2- és villamos hétvégi negyedórás követése. Így nem romlott nagyon a Közvágóhíd elérése?

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem marad meg, hogy mi lesz utána, az majd jövőre derül ki. De a Közvágóhíd felé ritkított közlekedés gáz, így nehezebb elérni az Obit.
2021. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

A Közvágóhíd elérhetősége romlott, de a reggeli csúcsidőn kívül azon a szakaszon eddig sem volt indokolt az a járatsűrűség, ami a Haller utca és a Közvágó között volt. Ott a 23-as család, amire átszállni kisebb kellemetlenség (a 2M-ről a Keleti felől például), de cserébe egy csomó hasznos, átszállásmentes kapcsolat született. Ez a velejárója annak, ha egy T alakú szakaszon minden végállomásról van közvetlen járat mindegyik végállomásra.

Nem bánnám, ha megmaradna a viszonylat, még ha nem is ennyire sűrűn. Bár a metrópótlásban nincs túlzottan nagy szerepe, valószínűleg a jelenlegi (elég magas) utasforgalma meg fog maradni két év múlva is, ha már jár majd a metró végig. Valószínűleg valamilyen formában meg fog maradni, mert csak amiatt teljesen feltúrni egy csomópontot, hogy aztán 2,5 év közlekedésre visszaépítsenek egy deltát, mindezt súlyos milliárdokért…nem túl jó deal.

2021. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom kettes válaszoló hol tapasztalta a nagy utasforgalmat azon a villamoson. Kong az ürességtől.
2021. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Reggel és délután, leginkább a Haller utca/Mester utca és a Nagyvárad tér között.
2021. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, csakhogy a deltának akkor lenne jelentős funkciója, ha a deltán lenne nagy az utasforgalom.
2021. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Kétszer utaztam eddig a deltán vele, nem volt üres, pedig home Office volt mindkétszer. Viszont kiváncsi lettem, úgyhogy holnap reggel megnézem és a Mester helyett a Boráros térig megyek (Nagyvárad felől), aztán leírom, mit tapasztaltam.
2021. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én egyszer nem utaztam vele, de a Soroksári úton járó buszról napi szinten látom, hogy mennyien vannak a deltán. Rendkívül kevesen. Sokkal többen vannak a sima kettesen.
2021. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint több 24, kevesebb 2M, amire szükségünk lenne. :)
2021. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A sima 2-esből több kéne hétvégén. Lassan lesznek programok a MÜPA és Nemzeti Színháznál. A belváros felöl kevés óránként négy villamos. Ráadásul a 6-os HÉV-et is nehezebb elérni.Ha valaki lekési emiatt fél órát várhat a következő HÉV-,re, ha netán Tökölön túl megy egy órát szobrozhat a Közvágóhídnál.
2021. jún. 8. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
A 23-23E-54-55 is kerüljön számításba, elvégre a Boráros tér és Közvágóhíd között a 2-essel párhuzamosan járnak.
2021. jún. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!