Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV vonatjegyeknél mekkora...

MÁV vonatjegyeknél mekkora baj, ha lemaradtak a második kerezstnevek?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki elkezdene szétszedni, hogy hát ez milyen kérdés, persze hogy helyesen kell megadni stb…

Tudom, de nem ez érdekel most.


Mondhatja az ellenőr, hogy boccs, ez nem a te nevedre szól, mert a személyiden van itt még egy név? Emiatt van joga leszállítattni?

(Tekintettel ara, hogy hibás, ugyanakkor a név nincs elírva, csak megrövidítve egy résszel, melyet nem használ)



2021. jún. 19. 03:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A kérdés vége hülyeség, úgy érzem természetesen jogában áll, de meg is fogja tenni?
2021. jún. 19. 03:24
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mivel születési dátum is van rajta emlékeim szerint, nem fognak problémázni.
2021. jún. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Tőlem még semelyik jegyvizsgáló nem kérte el a személyimet, hogy ellenőrizze az adataimat. Maximum a kedvezményre jogosító kártyát szokták megnézni, hogy jogosan vettem igénybe azt. Szóval szerintem nem probléma hogy nem írod ki a teljes neved.
2021. jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Azt a nevet kell ráírni ami a személyi igazolványodban van. Pont. Ezen nincs mit vitázni, meg gondolkodni.

Ha már megvetted a jegyet akkor már mindegy, utazz így vele, de a következő vásárlás előtt írd át az appban a nevet! nem tart semeddig és ingyen van!

2021. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem nézték meg még nekem a nevet, pedig nem keveset vonatkozok. Kb. a lőtéri kutyát se érdekli.
2021. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ohh banyek, arra nem is gondoltam amit hármas írt

Mind diákigazolvánnyal megyünk

De csak összefogjàk tudni tenni, hogy a születési dátum, a társaság meg a név 90%a stimmel


Mindenkinek köszi a választ!

2021. jún. 19. 09:35
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Egy rakat hivatalos és félhivatalos papírom van csonka névvel. Soha, senkinek nem jelentett gondot. NAV-nál teljes névvel szerepelek, TB papírjaimban csak egy keresztnév szerepel.

Bankszámláim is csak így. Stb.

Régen, a könyv alakú személyiben volt olyan szokás, hogy aláhúzták azt a nevet, amit használsz. Kevesen teszik.

Gipsz Jakab Róbert, aláhúzva a Jakab. Senki nem hiányolja a Robit. Aláhúzva Róbert? Gipsz Róbert teljesen megfelelő. Mindkettő alázúzva, akkor mindkettő kell. De nem minden iraton.

Ha útlevelet kérsz, nem hagyhatod el. De ha mosóport veszel számlára, nem fogja kivenni a könyvelő.

2021. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

7-es:

Az mondjuk elég fura, hogy a bankszámlád is a rövid neveddel van.

Bankszámla nyitáskor minden esetben elkérik a személyidet, most már másolatot is készítenek róla, és nem kérdezik meg a nevedet, hanem azt használják ami a személyiden van. Azon meg gondolom rajta van mindkét keresztneved.

De az is elég érdekes, hogy a TB papírjaidon a "csonka" neved szerepel.

Én most nem tudnék olyan hivatalos iratot, okmányt, dokumentumot mondani amin nem a teljes két keresztneves nevemen szerepelne. Pedig sehol sem adom meg külön, egyszerűen csak a személyin szereplő nevet használják.

2021. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
A személyit el sem kérheti, mert nem hatóság! Ha kekeckedik, akkor muszáj lesz megértetned vele, hogy ez a neved és hogy nem fogsz személyit felmutatni.
2021. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

"A személyit el sem kérheti, mert nem hatóság!"

ezt annyiban árnyalnám kedves válaszolótársam, hogy igen, elkérheti bemutatásra!

Nem veheti el, de _be kell tudnod mutatni_ neki!

Azért at ne gondold már, hogy a kallernak el kell hinnie, hogy te xy vagy, mert te mondod :D szép is lenne! Én mindenkinek OV, vagy GYF-et mondanék! :D

Kicsit nézz utána mielőtt baromságot válaszolsz!!

2021. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!