Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így kaphatok diákbérletet,...

Így kaphatok diákbérletet, vagy mindenképp meg kell vennem a teljesárút?

Figyelt kérdés

Budapestre járok egyetemre, nappalira. Szeptemberben mennem kell szakmai gyakorlatra. Zalaszentgróti vagyok és Zalaegerszegre mennék gyakorlatra, oda meg buszbérlet kéne.

Pesten nincs albérletem/lakásom, kollégista voltam. Pontosabban a covid és a távoktatás miatt már másfél éve kb nem is voltam Pesten, itthon vagyok. Szóval oda nem megyek. A környéken meg csak a megyeszékhelyre mehetnék, ahova be kell járni. De én úgy tudom, diákbérletet csak az vehet meg, aki az adott városban diák. Pesti egyetemistaként nem vehetek zalaszentgtót-zalaegerszeg bérletet, csak ha egerszegre játnék suliba.



2021. júl. 6. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem, ha nappalis vagy (ahogy a leírás elején írod), akkor az egész országra vonatkoznak a diákkedvezmények. Amire Te gondolsz, az a levelezős diák.
2021. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Brutál dok a felesleges infó.

A lakcím és a suli között vehetsz kedvezményes helyközi bérletet.

2021. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom hogy Volános diákbérletet csak úgy vehetsz hogy a lakhelyedtől az oktatási intézményig. Az már egy jó kérdés hogy a gyakorlat beletartozik-e ebbe, de szerintem igen úgyhogy vehetsz diákot. De azért biztos ami biztos olvass utána pontosan hogy van.
2021. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Jegyet vehet kedvezményeset bárhova (a levelezőssel ellentétben), de bérletet nem - vagy ez változott az elmúlt években?
2021. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
#2-es amire Te gondolsz, az a levelezős diákkal van így, a kérdező pedig nappalis, ha jól vettem ki. Én vidékre járok egyetemre, egyébként Pesten lakom, nappalis vagyok és mindkét városban diákbérlettel utazgatok.
2021. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
És a vonattal is az országban bárhova mehetek diákkedvezménnyel a nappalis diákigazolványommal.
2021. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es és 4-es vagyok.

Értem, hogy mindkét városban lehet diákbérletet venni, én is így csináltam, meg diákjegyet is vehet Debrecenből Pécsre, de ő a helyközi diákbérletet kérdezi, azt meg néhány éve csak a suli és a lakhely között lehetett.

2021. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Emberek, válasszunk szét pár dolgot.


Helyi, városon belüli utazásra bárki válthat diákbérletet, aki valamely EU/EGT tagállamban műkődő oktatási intézmény tanulója, hallgatója. Pont.


Helyközi, azaz települések közötti közlekedésben bárki válthat diákjegyet (de nem diákbérletet!), aki valamely EU/EGT tagállamban műkődő oktatási intézmény tanulója, hallgatója.


Helyközi közlekedésben diákbérletet pedig a diák lakóhelye és az oktatás helyszíne közé lehet váltani, ezt szituációtól függően kell igazolni különböző módokon.

2021. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk az egyetemen adnak ki igazolást ilyen esetre a gyakorlati szerződés alapján. Azzal már lehet venni diákbérletet, csak az a fontos, hogy ha az igazolás hamarabb lejárna, akkor a bérlet sem lesz érvényes.

Nekünk egy neptun-kérvényt kell leadni hozzá.

2021. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

1. Amiről #1 ír, hogy az egész országban van diákkedvezmény, az csak a HELYKÖZI JEGYEKRE vonatkozik, és 50%-os mértékű.

2. A HELYKÖZI BÉRLETEKRE vonatkozó kedvezmény 90%-os, DE ez csak a lakóhely-iskola helye és a lakóhely-gyakorlati hely közötti viszonylatokra váltható! Tehát az eredeti kérdésre a válaszaz, hogy igen, vehetsz diakbérletet, nyilván kell valamilyen igazolás, hogy neked ott van a gyakorlati helyed.

3. HELYI BÉRLETET bármelyik városban lehet venni, ha van érvényes diákbérlete az embernek, ott nem számít, hogy ott tanulsz-e.


Remélem, így már mindenkinek tiszta a dolog.

Egyébként nagyon kívancsi lennék, hogy akinek fogalma sincs a témáról, az miért válaszol, és csinál úgy, mint ha tudná a helyes választ.

2021. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!