Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbusznál a sárga buszok...

Volánbusznál a sárga buszok miért nem fehérek lettek?

Figyelt kérdés
Az új csuklós buszok, amik országban lesznek (nem csak Budapesten) sárga színűek, eddig az összes új busz fehér volt. Vagy valami jelentése van a sárga színű busznak?
2021. júl. 21. 10:35
 1/5 anonim válasza:
100%
kifogytak a fehér festékből
2021. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Akármennyire is nevetséges, de tényleg azért voltak fehérek a beszerzett buszok az elmúlt ~10 évben, mert nem volt pénz a beszerzési kiírásban sárgát kérni. Meg ugye jó részük nem is új busz volt, hanem külföldről vett használt. A Volánbusz színe mindig is sárga volt, a vidéki Volán társaságoknál voltak piros, zöld, kék és egyéb helyi színváltozatok.
2021. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy olcsóbb a fehér festés. Errefelé még nem láttam sárga színben, de sok képen (interneten szoktam követni) látok sárga színben is új buszokat, közben meg fehérben is vannak új buszok.
2021. júl. 21. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Credo Econellből is van sárga. Ha pedig érkezik még több, valószínűleg mind sárgák lesznek (fotóztak egy Inovell szállítmányt a gyárnál, mind sárga volt).
2021. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A buszgyártók alapvetően mindig fehér buszokat adnak át, ha a megrendelő kéri, akkor festik/matricázzák őket.

A Volánbusz most végre eldöntötte, hogy egységes "volánsárga" lesz a helyközi buszparkjának a színe, szóval innentől elvileg az új buszok ilyen fényezéssel jönnek majd.

2021. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!