Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidéki nagyvárosokba miért...

Vidéki nagyvárosokba miért nincs éjszakai buszjárat? Ennyire nincs rá igény?

Figyelt kérdés

Ahogy tudom csak Pécsen vannak éjszakai buszjáratok, máshol nem igazán, vagy max csak ilyen dolgozói járatok, amire felszállhatnak civilek is.

Ha Pécsen megéri ilyet üzemeltetni akkor mondjuk Debrecenben, vagy Szegeden hogy-hogy nem? Vagy Pécsen sem használják, és ürsesen járnak a buszok? Szerintem egy nagyvároshoz hozzátartozik hogy éjszaka is legyen legalább valami alapszintű szolgáltatás.



2021. júl. 22. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Vagy mert éjszakai villamossal járnak busz helyett.
2021. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem sehol sincs vidéken éjszakai villamos, kivéve most Debrecenbe pár napig a Campus fesztivál miatt, de azt most ne vegyük figyelembe mert csak átmeneti.
2021. júl. 22. 10:37
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Nincs rá igény, az a pár ember aki kint van olyankor megy taxival, vagy gyalog. Pesten is elég gyér a kínálat, egyszer ragadtam bent éjszaka a városban 2 éve (agglomerációban élek), éjjel 3-kor indultam a Deák térről és mire Kelenföldre értem, indult az első reggeli busz 4:35-kor. Normál esetben 15 perc ez az út nappal. Úgyhogy gyakorlatilag az is csak van, de rendesen közlekedni vele nem lehet. De nem is igénylem, ez csak egy egyszeri véletlen volt, mert így jött ki egy utazás messziről.
2021. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Számomra sokkhatás volt, amikor eltöltöttem néhány évet egy vidéki egyetemi városban, ahol az emberek este 9-re magukra zárták az ajtókat.

Szó szerint SENKI nem volt az utcákon. Tévét néztek, élték a buta, bezárt életüket.

Mondjuk szerintem ez az ország minden városára jellemző, Budapesten csak azért nem vesszük észre, mert itt sokkal többen laknak, és akad néhány gondolkodó is.

2021. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az mondjuk érdekes. 907-essel szerintem nem több mint 20-25 perc a Deákról Kelenföld vasútállomás
2021. júl. 22. 10:57
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem a Deáktól hanem az Astoriátol de a lényegen nem változtat.
2021. júl. 22. 10:59
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
A menetidő annyi, de majdnem egy órát kellett rá várni, illetve az Astoriára is el kellett jutni, bár ez gyalog is teljesíthető táv, a teljes menetidőbe ugyan úgy beleszámít.
2021. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ha van valaki itt Pécsről, vagy van tapasztalata leírhatja hogy ott mennyire kihasználtak az éjszakai járatok. Kíváncsi lennék.
2021. júl. 22. 11:27
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Biztosan össze foglak zavarni, de mi lesz, ha kiderül számodra, hogy átlagban nyolcan utaznak egy ilyen járaton???????

agy tizenhatan.

Önmagában a kérdésed egy baromság, de okés, ragozzuk tovább.

2021. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hogy mennyi ingerült ember van.

Ha szerinted baromság, akkor lapozz tovább.

2021. júl. 22. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!