Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek diákbérletet ebben az...

Vehetek diákbérletet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van diákigazolványom, de már nem járok abba az iskolába, még érvényes viszont az igazolvány. Az iskola Debrecenben volt, én viszont Miskolc mellett élek, tehát a lakóhelyemről először Miskolcra kellett bemennem, ott átszállni, és úgy menni Debrecenbe. Most a munkahelyem van Miskolcon. Vehetek úgy diákbérletet, hogy nem is az iskolához kell nekem a bérlet, hanem melóhoz?

Soha nem volt egyébként bérletem. A volànnàl szeretnék venni. Mi kell hozzá? A bérletvàltó kártya mire jó? Hogy kell olyat csináltatni? Az mindenképp kell?

Számlát tudnak kiállítani, ha diákbérletet veszek, vagy csak teljesàru esetén adhatnak a számlàt?


2021. aug. 2. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Amíg érvényes a diákod, addig vehetsz. Amúgy meg csak diákigazolvány kell a bérlet mellé. Számla valószínűleg csak teljes árúnál van.
2021. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyközi diákbérletet csak a lakhelyed és az iskolád/gyakorlati képzésed helye között vehetsz.


Kérhetsz róla számlát, de valószínűleg csak a saját nevedre.

2021. aug. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát, ha iskolába járnék is Miskolcig kéne bérlet...Miskolctól meg Debrecenig. Akkor a felét nem vehetem meg, hogy csak Miskolcig?

MÁV esetén nem adnak számlát diákra, azt tudom.

2021. aug. 3. 11:10
 4/4 anonim ***** válasza:
De, megveheted csak a felét is egészen október 31-ig, amennyiben a többi feltétel is teljesül.
2021. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!