Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lett a sorsa a GySEV M62...

Mi lett a sorsa a GySEV M62 905 psz.-ú Szergejnek az állományból való törlés után?

Figyelt kérdés
Az van hogy még tavaly márciusban megvettem a Roco GySEV Szergej modelljét (905-ös) és rákerestem az interneten az igazira. Hát sajnos az tárult elém hogy Lajtaújfalu állomáson 1986-ban (vagy 87-ben?) félfrontálisan belement a GySEV M62 906 pályaszámú mozdony tehervonata. És az ütközés akkora volt hogy az M62 905-nek és a tehervonatának több helyen kiszakadtak a forgóvázai. Aztán tovább böngésztem egy kicsit, és megtudtam hogy az állmoányból a 90-es évek elején törölték. Mi lett vele? Szétvágták? MÁV-os lett? Vagy még mindig a selejtsoron pusztul?

2021. aug. 4. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A képek alapján nem tűnik komoly sérülésnek, de a főkerete nagy valószínűséggel deformálódott annyira, hogy selejtezni kellett a mozdonyt.
2021. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom donor lesz vagy lett belőle. Ezek a mozdonyok még törötten is aranyat érnek ilyen értelemben.
2021. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
1-es jól mondja, selejtezték.
2021. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De az hogy lehet hogy csak a 90-es évek elején törölték az állományból?
2021. aug. 4. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

A lepontozós kis taknyost is selejtezni kellene!

Azért az nem úgy megy, hogy délelőtt összecsattan egy mozdony valamivel, délután meg már festik rá a nagy "S" betűt...

A balesetet ki kell vizsgálni. Addig nem nyúlnak hozzá kb semmihez. Nálunk volt, hogy több mint egy évig állt egy mozdony lezárva, félrerakva, mert ment a vitatkozás, hogy ki a felelős, stb.

Természetesen van a járművekre biztosítás is, úgyhogy a biztosító is jön és vizsgálódik, belepofáz, stb. Ez is időbe telik.

Az ahhoz szükséges vizsgálatok amik alapján eldöntik, hogy javítható-e a jármű, vagy nem és az alkatrészei milyen állapotban vannak az is időbe telik. Amikor kimondják végre eá az áment akkor sem kerül azonnal selejtezésre. Kimentik belőle a még használható alkatrészeket és felhasználják másik mozdonyokban. Persze ha épp nem kell egy teljes főgépcsoportot cserélni akkor nem fogják kiszerelni és kerülgetni a műhelyben... ráadásul a selejtes gépeket tömegre kell leadni, tehát egy a rossz alkatrészeket vissza kell pakolni.

stb.

stb.

a fentiek tükrében nem is sok a 4-5 év mire a szétvágásig jutott.

2021. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

A GySEV M62-esek sajnos mind mentek a kukába.

Több helyen olvastam, illetve olyan kollégáim, akik akkoriban is itt dolgoztak már, mind ezt mesélték. Nem egyszer olyan felhanggal, hogy viszonylag jó állapotú gépek (is) voltak, figyeltek rájuk, el kellett volna rakni letétbe legalább az utoljára selejtezett és legjobb állapotú 2-3 darabot, és akkor most itt lennének a Br233-asok helyett, amikkel azért akad gond.

2021. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
#6 A tárolásnak és az állapotfenntartásnak is iszonyatos költsége van egy ilyen mozdony esetén. Bizonyára nem érte meg a társaságnak. Az nem úgy van, hogy leparkolom 10 évre, aztán előveszem, csókolom. Helyet foglal, olaj, zsírzás, tömítés tönkremegy, rozsdásodnak indulhat helytelen tárolás esetén, rengeteg mindent lehetne még sorolni. És persze szakembereket kell rá fenntartani, hogy legyen ki elvezesse 10 év után, meg úgy egyáltalán üzembe tudják helyezni.
2021. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5-ös, köszi a jó választ! Mindenkinek ment a like! Nem tudom hogy ki pontozott le, semmi indoka nem volt rá.
2021. aug. 4. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Indóház Extrának a Szergejes számában ha jól rémlik írnak róla bővebben is, illetve szinte biztos, hogy benne van a táblázatban az is, hogy pontosan mikor kapta az S betűt.
2021. aug. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi 9
2021. aug. 5. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!