Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Diákbérletet alkalmazással...

Ha Diákbérletet alkalmazással vezsek, kell hozzá ilyen "igazolás"?

Figyelt kérdés

Ismét tanulni fogok és emlékszem hogy evekkel ezelőtt lett csináltatva, de 2015 óta sosem votl rá szükség. Szeptembertől megint tanulni fogok és nem tudom, megint kelleni fog-e.


Csakmert:

-az elmúlt 6 évben sosem kellett, sosem kérte senkit.

-az elején van egy "sor.: C No 123456" sor, a "jogosult neve", diakigazolvány száma, meg alatta, hogy "érvényesség meghosszabbítva x/y tanév, stb stb... Viszont ezen a kis fecnin nekem csak a nevem és diákom száma volt rajta mindig, sosem volt rá szükség, a hátulján se volt semmi sose.


Újra csináltatnom kell ilyet, hogy alkalmazásban diákbérletet vehessek? Mert ott csak a diákom számát kéri,egyelőre viszont csak NEK adatlapom van/lesz.


2021. aug. 9. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már rég nem kell igazolás, úgy 2009 óta, amióta az új típusú bérlet van, mert azon már rajta van a viszonylat. Ezt vetik össze a diákigazolványon lévő lakóhellyel és az iskola székhelyével. A diákigazolványon lévő két településnek egyeznie kell a bérleten lévő két településsel - kivéve ha átszállásos az utazás, akkor a bérleteknek kapcsolódnia kell egymáshoz láncban (az átszállási pontokon), a lánc két vége a diákon lévő két település (például Biatorbágy-Budapest, Budapest-Debrecen, ha Biatorbágyon élsz és Debrecenbe jársz majd). Az összes bérletnek meg kell lennie és érvényesnek kell lennie, hogy elfogadják. A MÁV appban egy ugyan így van, ahogy leírtam. A Volánbusznál pedig ha online veszed a bérletet, azt ki kell nyomtatni az automatából, így végeredményben ugyan úgy papírbérlet a végeredmény.
2021. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oh, én az online vásárlásnál a mobiljegy alkalmazásra gondoltam, ezt lefelejtettem.


Szóval akkor azt mondod, hogy már ninxs szükség arra az igazolásra?

2021. aug. 9. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sincs, mert az elvileg helyettesíti az új típusú bérletet, az más, hogy annyira össze van tákolva, hogy nincs benne viszonylat (így a teljes árú variáns gyakorlatilag országosan minden járatra jó az adott távolságon belül - a diák is jó technikailag, csak megbüntetnek, ha nem az iskola és a lakóhely között használod).
2021. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha 1 átszállásom van, tehát a kiindulo város és a cél város közt még van egy átszállás helyem, ahogy te is írtad, akkor nem büntethetnek meg, igaz? Mert oda megyek, csak egyszer át kell szállnom... Én se értem mi a franc ez az összedobált megoldás 😂😂
2021. aug. 9. 15:16
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen. A párom majdnem így használta munkába járáshoz a teljesárút, de végül úgy esett, hogy vonattal megy az egyik szakaszon, csak a másikon busszal, így kénytelen megvenni a két bérletet (bár a munkahely kifizette volna mindkettőt, mert kötelező téríteni, de akkor is spórolás a munkahelynek).
2021. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2021. aug. 9. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyes vidékeken még mindig kérik az igazolást a bérlet mellé, hiába egy cég van már az egész országban (Volánbusz), és a bérletre is rá kell írnia viszonylatot (itt még kézzel kitöltős a bérlet), az online bérleten pedig nincs is viszonylat. Ráadásul másik megyei pénztár nem hajlandó kiadni ezt a papírt, mert ő nem illetékes (momdom, egy cég, de mégsem az), kénytelenek voltunk elmenni az 50 km-re lévő megyeszékhelyre kiváltani a pénztárban (mert persze a sofőr nem tud ilyet kiadni), mert az ellenőrök (errefelé elég gyakran vánnak helyközi buszon) folyton csesztették a 11 éves kislányt, hogy legközelebb megbüntetik, ha nem szerez be igazolást. Magyarország, Fejér megye, 2020-2021. Szeretlek Magyarország 🙂
2021. aug. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!