Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Rail Cargo Hungária merre...

A Rail Cargo Hungária merre tevékenykedik?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert megpróbálnám a mozdonyvezetői tanfolyamokat, de érdekelne, hogy merre kell dolgozni utána? Vidéki vagyok, ezért elég gáz lenne, ha mondjuk naponta kéne felmenni Debrecenbe vagy Budapestre a mozdonyt felvenni.

2021. aug. 16. 01:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Márpedig az RCH vonatait, más magánvasutakhoz hasonlóan eléggé változatos helyeken kell felvenni és leadni.
2021. aug. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát magánvasútnál nem foglalkoznak annyira vele, hogy hol laksz. Ha fonyódi vagy, a vonat meg Hegyeshalom - Kürtös akkor az.... Ha Párkány - Kelebia, akkor oda mész. Persze igyekeznek odafigyelni valamennyire, de a vonat egyik vége általában mindig messze van...

Ezért is annyi a fizetés amennyi.


Már a MÁV-Startnál is régen megszűntek a fix telephelyes mozdonyvezetők, már 10 évvel ezelőtt is változó telephelyyesnek vették fel a kollégákat. Az más kérdés, hogy igyekeztek lakhely szerint vezényelni, de a lehetősége ott is bármikor megvan, hogy máshol végzel.

2021. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, de mondjuk egy Letenye - Debrecen az durván 5 óra utazás kocsival, viszont ugye kocsival a mozdonyvezető nem tud menni, mert várhatóan nem ott fog végezni, ezért marad a tömegközlekedés. Nem ismerem annyira a vasúti közlekedést Debrecenbe, de tuti van 7-8 óra. És akkor még utána 8 órát dolgozik a mozdonyvezető? Ez eléggé hihetetlennek hangzik. Azt tudom, hogy fizetik a munkába jutást is, de kérdés, hogy ez beleszámít a rendes munkaidőbe? Mert akkor nyilván egy Letenyei mozdonyvezetővel nem fognak az ország keleti felén álló mozdonyt felvetetni, mert kitenné a munkaidőt az odavaló utazás.
2021. aug. 16. 16:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Ui.: Most hirtelen megnéztem Google Maps-en, az 12-14 óra vonatozást ír Letenyéről Debrecenbe. És ha tömegközlekedést vesszük alapul, akkor vannak ennél sokkal távolabbi célok is.
2021. aug. 16. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Látom a tudatlanság és a hitetlenség okozta a lepontozásomat... megszoktam, nem haragszom.

Viszt kedves kérdező hidd el amit mondok, hülönben olyan pofáraesést fogsz bemutatni ha felvesznek az rch-hoz, hogy még a rekordok könyvébe is bekerülsz!


"kocsival a mozdonyvezető nem tud menni, mert várhatóan nem ott fog végezni"

Majd visszamegy a kocsijáért, van ilyen.


"És akkor még utána 8 órát dolgozik a mozdonyvezető? Ez eléggé hihetetlennek hangzik."

Jaja dolgozik 8 órát... meg rögtön utána még 8-at, mert a Munka Törvénykönyve lehetőséget biztosít erre. Egyéni megállapodás esetén 16 óra is lehet a munkaidő. Aztán valamelyik pihenőszobában kiveszel egy 8 órás pihenőt és tolsz még egy 16 órás szolgálatot és már mehetsz is haza.

Mit gondoltál mire fizetnek annyit a magántársaságoknál? :D


"Azt tudom, hogy fizetik a munkába jutást is"

A MÁV-Startnál igen. De nem minden szolgálatban jár a munkábajárás kötségtérítése.


"de kérdés, hogy ez beleszámít a rendes munkaidőbe?"

Hogyan tartozna már bele? :D

Hány éves vagy? Komolyan kérdem!


A MÁV-Startnál vannak olyan szolgálatok ahol nem ott kezd a mozdonyvezető ahonnan a vonat indul és az indulás helyére egy másik vonattal megy. Ez beleszámít a munkaidőbe, önköltségi utazásnak hívják. Magánvasutaknál ilyen nincs. Akkor indul a munkaidő amikor megfogod a gép kilincsét.


Van olyan kollégám akinek egy Hegyeshalom - Kürtös - Hegyeshalom kanyar 48 órás otthontól távoli időt jelent.

2021. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, éppen ellenkezőleg. :\ Gondolom te vagy az első válaszoló.
2021. aug. 16. 17:30
 7/13 A kérdező kommentje:

"Hogyan tartozna már bele? :D"


Én ezt olvastam a RCH-ról, hogy ha pl. 2 órát kell utazni a mozdonyig, amit fel kell venni és elvinni valahová, akkor azt a 2 óra utazást fizetik és beleszámolják a munkaidőbe is. Bár ez utóbbiba nem vagyok biztos, lehet keverem valamivel, de az utazás kifizetését biztosan az RCH-ról olvastam.

2021. aug. 16. 17:33
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Ja értem. Én még a Start-os fejjel gondolotam. Szóval ott jelentkezési helyek vannak ahol kezdődik a szolgálatod. A lakhelyről a jelentkezési helyre jutás nem számít a munkaidőbe és csak bizonyos esetekben fizetik.

Az ECH-nál ez pontosan nem tudom hogyan van, de biztos nem fizetnek ki minden percet meg kilométert.

2021. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam egy régi kérdés alatt, ott azt írják, hogy valóban fizetik az utazást, de a munkaidő a mozdonyba beszállástól számítódik. Tehát például 2-4 óra utazás a szolgálatfelvételig és utána kezdődik a 16 órás munkaidő.


Egyébként ez a munkaidő hogy van? 16 óra alatt mennyit lehet pihenni vagy hogy van ez? Gondolom nem egyhuzamban kell letolni.

2021. aug. 17. 01:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2005. évi CLXXXIII. törvény a vasúti közlekedésről az irányadó.

[link]

68.§

Meg persze az MT. Meg a vállalat belső szabályzata.

A munkaközi szünet az jár.

Az is lehet hogy csak 2 órát vonatozol összesen. Csak közben várni kell 12 órát mire meglesz a második vonat. De hát ugye ott kell lenni a gépen és várni és nem otthon.

2021. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!