Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a kedvenced?

Melyik a kedvenced?

Figyelt kérdés
Nekem a dízel, mert az felsővezetékszakadás esetén is tud húzni. Sokat vonatozom és tudom, hogy mennyire kellemetlen, ha a villanymozdony nem tud továbbhaladni, mert nincs áram.

2021. aug. 20. 00:53
A kérdező szavazást indított:
Dízelmozdony
Villanymozdony
Motorvonat
Egyéb (hajtány, stb.)
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a dízelmozdony. Nem vagyok nagy vasútszakértő, de azért mikor egy dízel-elektromos mozdony végigdübörög az állomáson, az mindig zene füleimnek.
2021. aug. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Dízel, mert ott még " érezheted " mitől is megy a technika. Bár igazából még villanygépeknél is, Szilit sokkal jobban kedvelem mint egy Traxxot, utóbbit hiába kényelmesebb kiszolgálni, számomra már túl steril az egész.
2021. aug. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A Gigant és a Szili (jelenleg 630-as és 431/432/433-as sorozat).
2021. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
ha lóg a drót a sínek felett 1-2 méter magasan akkor a dízel sem tud átmenni...
2021. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Motorvonat, abból is a régebbi, marokcsapágyas villamos hajtásúak. (Pl. MÁV-HÉV M X, ZSR/CD Pantográf, PKP EN57
2021. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elővárosban mindenképp a motorvonatok: nem kell vagonok között mászkálni mert rögtön látom, hol van hely, de még a KISS-en sem a klasszikus átjárás van. Ezen kívül azért nagyon jók, mert sokkal könnyebbek egy azonos kapacitású mozdonyos szerelvénynél (egy mozdony önmagában már majdnem 123 tonna, a FLIRT teljes tömege pedig pontosan ennyi), ezáltal kisebb a fogyasztásuk és jobban gyorsulnak és jobban fékezhetőek sokkal kevesebb energia felhasználásával.
2021. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!