Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van nálunk jegy, de nincs...

Ha van nálunk jegy, de nincs kilyukasztva akkor is megbüntet az ellenőr?

Figyelt kérdés
Ha pl azt mondom neki, hogy nem tudtam, hogy ki kell lyukasztani, mert még sosem használtam tömegközlekedést, akkor is megbüntet? Jó színész vagyok.
2021. aug. 22. 08:57
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Mindennapra jut 5 ilyen kifogás, senkit se fog érdekelni, ugyanúgy megbüntet. A szabályok nem tudása nem mentesít a szabály alól..
2021. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
És ha a büntetést is elfelejted befizetni, annak komoly következménye is lehet.
2021. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Megbüntet simán és azért mert nem érvényesítetted a jegyedet, tehát ha nincs lyukasztva és a gép nem nyomja rá a dátum bélyegzőt akkor a jegyet olyan mint ha nem is létezne, és sokan így szoktak sumákolni hogy van jegyük amit bármikor lehet érvényesíteni például.


Én jártam úgy hogy volt nálam jegy, de simán nem lyukasztottam mert eszembe sem jutott hogy kellene túlságosan figyeltem arra hogy mikor szálljak le nehogy túl menjek vagy túl korán szálljak le, mivel először utaztam olyan vonalon. Ellenőr jött kérte a jegyet fel is mutattam gond nélkül aztán leesett hogy nem érvényesítettem. Ellenőr mondta hogy ez így nem jó mert az oké hogy a jegyem megvan csak azt lyukasztani kellett volna felszállásnál, aztán mondtam neki hogy tudom csak kiesett a fejemből meg izé. Aztán mondta hogy emiatt meg kell büntessen hiába lyukasztom le rögtön nem fogja tudni elfogadni mert ha ezt elfogadná akkor sokan ezt csinálnák és mindenkitől el kell nézze a dolgot és nem csak neki hanem a kollégáinak is.

Egyébként teljesen korrekt volt, normálisan beszélt én meg tanultam belőle.

2021. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Ne a jegyen spóroljatok már, kérdező! Nem tudom melyik városban vagytok, de inkább használjatok fel 1-2 jegyet, mint fizessétek a több ezres büntit.

Az ellenőr szemrebbenés nélkül megbüntet, hidd el.

Vagy ha többet utaznátok vásároljatok 24-72 órás “bérletet” azzal korlátlanul mehettek, amerre láttok, és olcsóbban ki szokott jönni, ha sok fele mentek. Ha meg csak oda-vissza kell 1-1 jegy, végképp nem értem a problémát.

2021. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlenül eredeti és kidolgozott terv a bliccelésre, te vagy az nyilván első b@lf@sz akinek az eszébe jutott. Ez van, amikor az ember mindenkinél okosabbnak gondolja magát.
2021. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A tömegközlekedésnek van egy üzletszabályzata, amit te mint szerződő fél elfogadsz azzal, hogy használatba veszed a szolgáltatást. A szabály nem ismerete nem mentesít a felelősség alól.
2021. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kilyukasztottam a jegyem végül.
2021. aug. 22. 14:33
 18/18 anonim válasza:
100%
Igazi hős vagy. A haza fényre derült.
2021. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!